"Enter"a basıp içeriğe geçin

2018 Koyun Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

Anadolu insanına yine devlet destekli harika kredi müjdesi küçük baş hayvancılık için düşük faizli kredi imkanlarından faydalanmanın tam zamanı. 2018 Yılında Şekerbank, Denizbank, Finansbank ve Yapı Kredi bankaları çiftçiye tam destek veriyor. Sizlerde bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. İşte bütün detayları ile birlikte küçükbaş koyun, keçi kredisi nasıl alınır ve şartlarını derledik.

Küçükbaş keçi ve koyun almak için kredi şartları Nelerdir?

Devlet destekli Koyun, keçi, kuzu, koç kısaca küçükbaş hayvan satın alarak hayvancılık yapmak istiyorsanız, bu işte iyi para olduğunu söylemekle başlamak istiyoruz. Fabrikada çalışan bir işçiye göre çok daha kısa sürede, birikim yapabilir ve hayvancılıktan para kazanabilirsiniz. 2018 yılında Koyun kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir isimli yazımızda, Devletten destek bekleyen, bu destek ve hibelerle hayvan almak isteyen, kuzu, kurbanlık bakmak isteyen çiftçilere verilen destekler ve teşvikleri değerlendireceğiz. Şunu bilmenizi isterim ki Türkiye’ de koyun kredisi çekmek isteyenlere destek veren tek kurum Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıdır.

Hayvan kredisi almak isteyenlerin en çok uğrak yerlerinden biride diğer özel banka şubeleridir. Peki sizin tercihiniz hangi banka lütfen çalıştığınız bankaları veya memnun olduğumuz özel bankaları yorum yaparak bizlerle paylaşır mısınız?

Bunun haricinde KOSGEB gibi kurumlardan hayvan almak için para alamazsınız. Kuzulu koyun veya koç almak isteyenlere en düşük faizli kredi veren bankada Ziraat Bankasıdır. İster kuzu alın, ister saanen keçisi, ilk uğrayacağınız durak Ziraattir.

Koyun kredisi nasıl alınır

Küçükbaş hayvancılık koyun ve keçi kredisi nasıl alınır, Şartları Nelerdir?

2016 senesinde Tarım Müdürlüleri proje karşılığında otuz bin lira değerinde hayvan veriyor. Bunun için başvuru tarihleri şu an doldu. Tigem adı verilen müdürlükler tarafından projesi onay alan kişiler otuz bin lira değerinde küçükbaş koyun veya keçiye sahip olacak. Ayrıca bu destek geri ödemesiz veriliyor. Hayvan sahibi çiftçiler koyun kredisini geri ödemek zorunda olmayacaklar. Birçok makale de bu konuyu dile getirdik. KOSGEB denen kurum KOYUNCULUK kredisi falan vermemektedir. 2018 yılında köye dönüş programı kapsamında yeniden 30 bin lira genç çiftçi hibesi verileceği belirtilmiş olup, ancak henüz ilana çıkmamıştır.

Koyun almadan önce kendinize şu soruyu sormalısınız. Besicilik mi yapacaksınız? (Et üretimi için) Süt hayvancılığı mı yapacaksınız? (Süt satmak, süt ve süt ürünleri üretimi için) Her iki koşulda Devlet bankalarının en büyüğü ve en çok destek veren ZllRAAT Bankası yine destek veriyor. İster süt için hayvan bakın, ister et için krediniz hazır.

İlginizi Çekebilir:  En Çok Yumurta Veren 18 Tavuk Cinsi ve Özellikleri

Ziraat bankası koyun keçi kredisi faiz oranları hesaplaması nasıl yapılır

Faizsiz koyun kredisi şuan yok arkadaşlar. Bu sebeple yılda %5 faiz ödemeniz gerekiyor. Bu faizi ise hemen hesaplayalım. 50 bin lira koyun kredisi çeken bir müşterinin aylık ödemesi gereken tutarlar aşağıda belirtilmiştir. Banka 7 yıl geri ödemeli hayvan kredisi vermektedir. Bu da 84 ay etmektedir. Ziraatten 84 ay vadeli 50 bin lira küçükbaş kredi hesabı aşağıda belirtilmiştir.

Kredi türü: Koyun Keçi Kredisi
Kredi tutarı: 50,000 TL
Faiz oranı: %0.42
Taksit sayısı: 84 ay
Taksit tutarı: 730.20 TL
Geri ödenecek toplam tutar: 61,336.58 TL.

Bu hesaba göre yılda %5 olan faiz aylık %0,42 olarak hesaplanmıştır. Görüldüğü üzere banka şubelerinden %1,15 oranlarına yakın seviyede çiftçilere ihtiyaç kredisi verildiğini düşünürsen, küçükbaş hayvan almak için ZİRAAT bankasının en uygun olduğu söylenebilir. Bu sebeple Ziraat üretici ve çiftçiyi en çok destekleyen banka olma sıfatını korumaya devam etmektedir.

Küçükbaş hayvan kredisi nasıl alınır, hayvancılık kredisi almanın şartları nelerdir?

Şekerbank küçükbaş koyun keçi alma kredisi şartları nelerdir?

En az 2 senedir hayvan bakan, 50 keçisi veya 25 koyunu olan, (Hayvanlar küpeli olacak) 60 aylık vadede kredisini geri ödeyebilecek, Yılda bir kez ödeme şartını yerine getirebilecek çiftçiler ile üreticilere kredi vermektedir. Şekerbank bu kredi ile kalmayıp, Hasat Kart, Hasat Pos, adı altında ki projeleriyle çiftçilere hasat ve süt zamanında ödeme imkanı sağlamış ve aile çiftliği ile ise, köye kesin dönüş yapmak isteyenlere çiftlik kurabilmeleri amacıyla imkan sağlamıştır. Şekerbank koyun kredisini inceleyebilirsiniz.

Çiftçilerin inek veya koyun almak için ziyaret ettikleri, faiz oranlarının ve avantajlarının olduğunu söyledikleri kurum Tarım ve Kredi Kooperatifleridir. Bu kooperatifler çiftçinin tüm ihtiyaçlarına kişisel anlamda elli bin lira para vermektedirler. Kooperatiflerce verilen küçükbaş hayvan kredisini inceleyebilirsiniz.

2018 yılında çiftçiye destek veren diğer banka şubeleri

Koç, koyun, kuzu, inek, buzağı, manda, düve almak için öncelikle Ziraat Bankasına sonra diğer bankaların en düşük faizli kredilerini inceleyin. 20 koyun alarak çiftlik kurmayı ve 20 koyundan ailenizi geçindirmeyi amaçlıyor iseniz, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu sebeple hesaplama işlemlerini dikkatli ve ayrıntılı yapın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir