"Enter"a basıp içeriğe geçin

5 Yıl Geri Ödemesiz Sıfır Faizli 750 Bin TL Hayvancılık Kredisi Müjdesi

Hayvancılık kredisi veren bankalar veya sıfır faizli hayvancılık kredisi almak günümüzde geri ödemesiz ve sıfır faizli hayvancılık kredisi ile memleketinde iş yapmak isteyen bir çok insan var peki devlet desteği ile 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir işte bütün detayları ile 750 bin tl hayvancılık kredisi almanın detayları kredivenotum.com adresimizde.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çiftçilerimize büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığı desteklemek adına tam 5 yıl geri ödemesiz olarak hayvancılık kredisi imkanları bütçe dahilinde Ziraat bankası aracılığı ile 750.000 liraya kadar faizsiz olarak sağlamaktadır. Çiftçi Kayıt Sisteminde yer alan tüm vatandaşlarımız için bu ve buna benzeyen destekleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018 den 2020 yılına kadar sağlanmaya devam etmektedir. 50.000 TL den başlayıp 12.500.000 TL kadar verilecek rakamlardaki desteklere başvurmak için geç kalmayınız.

Tam 5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ?

Ülkemizde ticarette yer alan en önemli kesimlerin başında esnaflarımız ve çiftçilerimiz gelmektedir. Üretime katkıda bulunan bu büyük kesimi devletimiz geri ödemesiz krediler ile belli oranlarda desteklemektedir. Bu oranlar kuruma başvuru yapan çiftçimizin yapacağı yatırıma ve bütçeden ayrılan kayağa göre belirlenmektedir. 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi de yine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ayrılan bütçe dahilinde belli zaman aralıklardan çiftçilerimize Ziraat bankası ile verilen bir destektir. Her ne kadarda şu an için bu teşvikler gündem de yer almasa da devletimiz farklı projeler ile çiftçilerimize yapacakları yatırımlar dahilinde hibe olanakları sağlamaktadır. Bu imkanların yanı sıra ise şu an için hala verilen %8 gibi düşük faizler ile büyükbaş dan küçükbaş hayvancılığa kadar çeşitli geri ödeme vadeleri ile hayvan kredisi vermektedir. Bu krediler için şu an en uzun vade 60 aydır. Ziraat bankasın yanı sıra diğer özel ve kamu bankaları da 1 senede iki ödemeli seçenekler ile hayvancılık alanında yapılan tüm harcamalara yatırım öncesi ve sonrasında kredi vermektedir. Şimdi hadi gelin tüm bu çiftçilerimize sağlanan fırsatları birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli 750 Bin Lira FAİZSİZ 1 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Vermektedir

Hayvancılığı en çok desteleyen banka hiç şüphesiz ki Ziraat bankasıdır. Devlet bankasının olmasının avantajı + RESMİ GAZETE’de yayımlanan tebligat ile banka 2018 yılı itibarıyla belki şu an için 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi imkanı sağlayamasa da 1 sene geri ödemesiz olarak 750.000 liraya kadar faizsiz olarak kredi olanakları sunmaktadır. Hem YATIRIM hemde İŞLETME dönemleri için yıllık belirlenen sabit %8 faiz oranları bildiride yer alan faiz desteklemesi ile 12 aylık vadelerde %2 den başlayan faiz oranları sağlamaktadır.

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Tabloda yer alan destek oranları şu anlama gelmektedir. Banka 2018 YILINDA YAYIMLANAN RESMİ GAZETE de yıllık olarak sabit belirlemiş olduğu %8 faiz oranına yukarıdaki belirtilen cinslerde + limitlerde + dönemlerde ( YATIRIM ve İŞLETME ) kredi talebinde bulunduğunda İNDİRİM ORANI adı altındaki faiz desteğinden yararlanır.

İlginizi Çekebilir:  Tavuk Çiftliği Açma Kredisi

ÖRNEK: Küçükbaş hayvancılık için 180.000 lira bir kredi kullanacak YENİ YATIRIMCI %100 faiz desteği aldığı için kredisini her ne kadarda ödemesiz olarak alamazsa da tamamını FAİZSİZ olarak alacaktır. Ancak İŞLETME döneminde aynı miktarda krediye başvuru yapan çiftçimiz %75 oranında faiz desteği alabildiği için küçükbaş hayvan kredisini %8 : %75 = sadece 12 yılık %2 faiz ile alacaktır.

TKDK %80 yatırımlara geri ödemesiz hibe vermektedir

Hayvancılık alanında yapılan yatırımlara %70 varan geri ödemesiz para desteği veren bir kurum var ülkemizde. Bu kurumun adı TKDK ‘dır. 2018 yılı dahil 2020 senesine kadar sürecek olan bu imkanlardan sizler de şayet TKDK tarafından desteklenen iller listesinde iseniz IPARD-2 çağrı ilanları ile bu desteklere başvurabilirsiniz. Çağrı ilanları çeşitli yayın organları ile birime ait İnternet sitesi üzerinde yapılmaktadır. Tüm bahsettiklerimiz imkanlar ise aşağıda belirttiğimiz alanları kapsamaktadır.

  1. Süt üreten, kırmızı ve kanatlı eti üreten tarımsal işletmelerin kurulması ile yumurta tavukçuluğu
  2. Yukarıda yer alan listeye ilaveten su ürünlerin dahil işlenip pazarlanması
  3. Bitkisel ürünlerin üretilmesi, işlenip ve pazarlanması
  4. Arıcılık ile bal üretimi yapan çiftçilerin desteklenmesi
  5. Zanaatkarlık ve daha çok eskiye yüz tutmuş meslek dalların desteklenmesi
  6. Kırsal alanda kurulacak olan turizm faaliyetlerin desteklenmesi

gibi alanlar da yapılacak olan ilk yatırımlar ile modernizasyon edilmesine geri ödemesiz kredi imkanı sağlanmaktadır.

Bu destek listesinin içinde sizinde gördüğünüz gibi büyükbaş dan küçükbaş kadar bir çok hayvancılık sektörü vardır. Hatta tatil yörelerine giderken mutlaka görmüşsünüzdür, kafes sistemi ile üretilen çipura ve levrek gibi balık yetiştiriciliği de kurum tarafından desteklenmektedir. Kısacası hemen hemen tüm hayvan üretimi için var olan alanlarınız TKDK ile büyüyor yatırım öncesi ihtiyaç duyacağınız alet edevat alımları da yine bu kurumca teşvikler ile geri ödemesiz imkanlar ile alınıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Geri Ödemesiz Destek Kredileri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı buzağı, malak alımlarından tutun tiftik üretimi için keçi desteğine kadar bir çok hayvancılık için geri ödemesiz olarak nakit para vermektedir. Bu desteğe belki inanmayacaksınız ama midye üretimi de dahil edilmiştir. 🙂 Ödemeler TL üzerinden ve miktara göre verilmektedir. Buna göre ise,

  1. 81 ilin tamamına 4 aylık ve onun üzerinde buzağı veya malak alımları için 350 TL kelle başı
  2. Çoban desteği olarak ise 250 baş ve üzeri küçükbaş hayvan üreticisine 5.000 TL
  3. DAP, GAP ve DOKAP ile KOP bölgelerinde koyun-keçi yetiştiriciliğine kelle başı 25 TL, tiftik için 22 TL verilmektedir
  4. Uşak, İzmir, Erzincan, Bursa, Balıkesir, Aksaray ve Adana illerinde ipek böceği tohum kutu 50 TL, yaş koza 40 TL, Bombus arası 60 TL olarak desteklenmektedir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir