"Enter"a basıp içeriğe geçin

Akbank EFT ve Havale Saatleri

Akbank 2015 Yılından bu yana hızlı ve kaliteli yükselişi ile göz dolduruyor. Özellikle Akbank Direkt mobil uygulamasını geliştirmesi ile bankacılık adına harika bir ilerleme kaydetti. Şimdi sizlere Akbank EFT ve Havale saatleri ile ilgili bütün ayrıntıları anlatacağız.

Akbank ile “Kalbinin sesini dinle hayalini erteleme” şarkısıyla ekranlara gelen Akbank reklamları diyor ki “İstediğiniz ne varsa Akbank yanınızda”. Akbank tarafından müşterilerine verilen hizmetlerden bir tanesi de, Akbank haricindeki bankalara para gönderimi yapmak isteyenlerin Akbank’taki hesaplarından veya ATM ve Şubeler aracılığı ile EFT hizmetini pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Kolay para transferi için, düzenli yaptığınız EFT hesaplarını kayıt edebilir ve daha sonra pratik bir şekilde para transferini yapabilirsiniz.

Akbank Havale Saatleri

Akbank hesabınızdan başka bir banka hesabına para gönderme işlemi Elektronik Fon Transferi (EFT) olarak adlandırılır ve bu işlemi yapmak için Akbank EFT saati sınırları içerisinde olmanız gerekiyor. Para göndermek istediğiniz hesap bir Akbank hesabı olsaydı o işlem ise HAVALE olarak adlandırılıyor. Bankalar arası para transferleri genel anlamda EFT olarak adlandırılıyor.

EFT işleminde para transferi bankadan bankaya yapıldığı için, paranın gönderileceği saatin büyük önemi bulunuyor. Akbank’tan yapacağınız eft işlemleri için banka şubesine gidebileceğiniz gibi, Akbank İnternet Bankacılığı, Akbank Cep Şubesi seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Akbank İnternet Şubesini EFT işlemleriniz için kullanıyorsanız, işlemlerinizi EFT gönderim saatlerine takılmadan yapmaya özen gösterin aksi taktirde siz paranızı bugün gönderseniz bile paranız bir sonraki iş günü diğer banka hesabına iletileceği için gecikme ve sorun yaşayabilirsiniz.

Akbank EFT saatleri

Akbank EFT Saati

Akbank’tan başka bankalara göndereceğiniz Türk Lirası para birimi cinsinden gerçekleştirmek istediğiniz para transferi EFT olarak adlandırılır ve bu işlemi Saat 17:15’e kadar gerçekleştirebilirsiniz.

AKBANK EFT Nasıl Yapılır?

Akbank’taki hesabınızdan başka bankalara para transferi yapmak için kullanabileceğiniz yöntemler;

  • Akbank Direkt İnternet Şubesi
  • Akbank Direkt Mobil Şubesi
  • Akbank Telefon Şubesi
  • Akbank Şubeleri
  • Akbank ATM’leri

Akbank Direkt İnternet Şubesi EFT Masrafı Ne Kadar ?

Akbank’ın müşterilerinin kullanımı için geliştirdiği internet şubesinin adı Akbank Direkt ve Akbank internet şubesini kullanarak yapılan EFT işlemleri için Akbank Müşterilerinden 4,90 TL alıyor. Tabi ki normal işlemler için 4,90 TL işlem ücreti alırken, Geç saatte yapmak istediğiniz EFT işlemleri için 7,25 TL hizmet bedeli alıyorlar.

Ayrıca eğer Akbank maaş müşterisi iseniz ücretsiz olarak mesai saatleri içerisinde Akbank Direkt ile Eft ve Havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt ile EFT Nasıl Yapılır

Aşağıda paylaştığımız videoda detaylı bir şekilde Akbank Direkt mobil uygulaması ile nasıl EFT ve Havale yapıldığı anlatılmaktadır. Sizlerde artık ATM yerine eminizki Akbank Direk mobil uygulamasını kullanacaksınız. En hızlı ve güvenli şekilde Akbank’ın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Hem hızlı hemde güvenli daha ne olsun.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir