"Enter"a basıp içeriğe geçin

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, Akbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi ile faiz ödemekten kurtulabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımında en yaygın sorun, borçların birikmesi ve ödenemez bir hal almasıdır. Ayrıca biriken ve ödeme durumunuzun olmadı bu borçlar, bekledikçe faiz binmekte ve katlanarak artmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınız an yapmanız gereken borç yapılandırmasıdır.

Yazımızın içeriği Akbank kredi kartı ile ilgilidir. Doğal olarak Axess kart ve Wings kart gibi bu bankaya ait olan kartlar için işlemi anlatacağız. Fakat çoğu banka için işlemler hemen hemen aynıdır.

Akbank Borç Yapılandırma

Akbank “Taksitli borç transferi” adında sunduğu kampanya ile mevcut kredi kartı borçlarını 9 taksite kadar bölmektedir. Diğer bankalardan farklı olarak direk borç taksitlendirme adı ile sunduğu hazır kampanyadır.

9 taksite varan bölme işleminin detayları ise şu şekildedir;

  • 1000 TL’ye kadar olan borçlarda işlem uygulanır.
  • Tüm masraflar dahil ek faiz oranı aylık %2,42 olarak değerlendirilir.
  • Yıllık maliyet ise yüzde 29,09 olarak hesaplanmıştır.

Bilindiği üzere her banka 3 hesap ödeme tarihi boyunca borcunu ödemeyen müşteri için yasal yollara başvurma hakkına sahiptir. Böyle bir sürece girerseniz, bankanın avukatı tarafından muhtemelen aranırsınız. Avukat size işlem başlatmadan önce yapılandırma teklifini iletir. Önce uzlaşma yolu denenir. Eğer borçlu müşteri, borcunu buna rağmen ödemiyor ise yasal yollara geçilir.

İlginizi Çekebilir:  Akbank EFT ve Havale Saatleri

İlk olarak kredi kartına bloke işlemi uygulanır.

Ardından ilerleyen süreçte maaşınız varsa belli bir kısmına mahkeme kararı ile el konulabilir. Daha ileri giderse üzerinize kayıtlı mal var ise bunlara haciz uygulanır. Satılır ve borç olan kısmı karşılanır. Kalan miktar olursa iade edilir.

Eğer bu tarz zor durumlarda kalmak istemiyorsanız en güzel yol yapılandırmaya gitmekten geçiyor.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank üzerinden kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunu değerlendireceğiz. İki farklı yöntem bulunuyor.

  • İlk yöntem herkes tarafından bilinen banka şubesine gidip başvurunuzu yapmaktır. Görevliye kredi kartı borcumu yapılandırmak istiyorum diye belirtmeniz yeterli olacaktır.
  • Diğer yol ise internet bankacılığı ile kredi kartı borcu yapılandırmasıdır. Bunun için internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekir. Yapmanız gereken Akbank.com.tr adresinden müşteri girişi yapmaktır. Menüde ye alan kredi kartı sekmesinden sizin için uygun olan alt menüye giderek işleminizi yapabilirsiniz.

Oldukça kolay iki yöntem ile sizde kredi kartı borcu yapılandırma işleminizi yapın. Daha sonra mahkeme ve haciz gibi durumlarla uğraşmak zorunda kalmayın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir