"Enter"a basıp içeriğe geçin

ATM’den Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Dijitalleşen dünyamızda üzerimizde nakit taşımak istemiyoruz. Fakat bazı zamanlarda acil bir şekilde komisyon ödemeksizin 3000 – 6000 TL gibi yüksek miktarlarda ATM’den para çekmek isteyebiliyoruz. Ne yazıkki bankanızı arayarak para çekme limitinizi yükseltmediyseniz asgari ücret seviyelerinden yukarı bir miktar çekemiyorsunuz. ATM’den para çekme limiti yükseltme ile ilgili bütün sorularınızın cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Bankaların para çekme limitleri farklılık gösterebilir. Hiçbir talepte bulunmadıysanız yukarıda da belirttiğimiz gibi ortalama 1500-2000 TL arasında olan günlük para çekme limitinizi normal şartlarda gün dolmadan aşamıyorsunuz. 24 saatte bir bu işlemi tekrar edebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda bu limiti farklı yöntemlerle arttırabilirsiniz. Aşağıda 3 farklı yöntemle günlük para çekme limitinizi kolayca 7500 TL’ye kadar nasıl arttırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırma Yöntemleri

Normal şartlarda asgari ücret düzeyinde olan para çekme limitinin bir diğer amacı da olası bir banka veya kredi kartınızın çalınması durumunda hesabınızdaki tüm paranın kolayca harcanmasının önüne geçebilmektir. Aşağıda farklı yöntemlerle para çekme limitini nasıl yükseltebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son zamanlarda adım başı bir ATM ile karşılaşabileceğimizi bilmelisiniz. Alışveriş merkezleri, duraklar ve kaldırım kenarlarında birçok bankanın ATM’si de hizmet vermektedir. Bu ATM’lerden gerçekleştireceğiniz para çekimlerinde ise bankaların limitlerine göre değişken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin Türkiye İş Bankası‘nın ATM’den günlük para çekim limiti 1500 TL olmaktadır. Fakat bu limit diğer bankalarda genellikle 1000 TL şeklinde de değişim göstereceği için, sizlerin kullanmış olduğunuz bankanın limit düzeyine iyi derecede adapte olmanız, adımlarınızı da ona göre atmanız gerekmektedir. Bu sayede para çekimlerinizi çok daha sistemli bir düzen içerisinde gerçekleştirme olasılığı da ortaya çıkmış olacaktır. Elbette bu tutarlar bir çoğumuz için yeterli gelmeyecektir. Günümüzde evinin kirası bile 1000-1500 TL civarında olan bireyler olduğunu düşünürsek, tek seferde daha fazlasını çekme ihtiyacınız olabilir.

ATM’den para çekme limiti yükseltme, Atm’den Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

İnternet Bankacılığı ile Para Çekme Limiti Yükseltme

Bankanızın internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız eğer giriş yaptığınızda hesap ayarlarınızı görüntüleyerek günlük para çekme limitinizin olduğu kısma ulaşabilirsiniz. Oradan limitinizi istediğiniz rakamda tutabilir isterseniz 5000 TL’ye kadar yükseltebilirsiniz. Daha fazla limit arttırım talebi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Aşağıda Enpara.com internet bankacılığı üzerinden Encard para çekme limitini yükseltebileceğiniz alanın ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum (Sim Kartı Bloke Kaldırma)

Telefon Bankacılığı ile Para Çekme Limiti Yükseltme

Bankanızı direkt olarak telefon ile arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp günlük para çekme limitinizi arttırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bankadan bankaya değişebilen günlük en fazla para çekme limiti normal şartlarda 7500 TL’ye kadar artabilmektedir. Bu rakamın üstüne özel talebiniz doğrultusunda çıkabilirsiniz.

ATM‘lerden mevcut limitinin üzerinde para çekimi için sizlerin bankaların müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu iletişim dahilinde zaten limit düzenleri hakkında ilgili personelde size yönlendirici bilgiler verecektir. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, banka konusunda her zaman belli bir güven unsuru üzerinden adım atmalısınız. Bu sebepten de ATM limitlerinin belli bir miktara dayalı olarak şekillenmesi sizin açınızdan daha da sağlıklı bir nakit düzeni oluşturmayı başarabilir. Bu düzen içerisinde dahil olabilir, daha hızlı nakit akışları gerçekleştirebilirsiniz. Bu akışlar esnasında da en ufak bir sıkıntıda bile banka yönetiminizle iletişime geçip mevcut sorunları çözüme ulaştırma şansı bulacağınızı bilmenizi isteriz.

DİKKAT: Bazı bankalar müşteri hizmetleri tarafından işlem yapmıyor ve sizleri şubelere gönderebiliyor. Bu durumda önce direkt olarak müşteri hizmetlerini arayarak bankanızın limit yükseltme işlemini hangi kanallardan nasıl yaptığını öğrenebilirsiniz.

Şubeye Giderek Para Çekme Limiti Yükseltme

Bankanızın şubesine giderek gişe yetkilisi veya bireysel müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme ile hesabınızın günlük para çekme limitini artırabilirsiniz. Çekmek istediğiniz günlük limiti belirterek hesabınıza limitin tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

ATM’den Hangi İşlemler Yapılır?

Her bankanın ATM‘si kendisine has sistemlere sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı da ATM ile yapılan işlemlerde bankaların sunduğu işleyişlere adapte olarak ilerlemelisiniz. Bu işleyişler açısından bakıldığında da para yatırmapara çekmedöviz bozmahavaletransfer ve daha birçok önemli işlemi rahatlıkla gerçekleştirerek sonuç odaklı bir etkileşim elde edebilirsiniz. Bu hususta herhangi bir banka şubesinde saatlerce beklemek yerine pratik bir işleyişle ilerleme şansı tanımakta olan bu ATM’ler, günlük nakit işlemlerinizi çok daha pratik şekillerde gerçekleştirmeniz açısından sizlerin en önemli yardımcınız olacaktır. ATM Günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir hakkındaki makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılanları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir