"Enter"a basıp içeriğe geçin

Banka Müdürü Maaşları

Ülkemizde hizmet veren toplamda 47 banka vardır. Bu bankaların toplam şube sayısı ise 10750 civarıdır ve her geçen gün artış göstermektedir. Peki bir banka müdür ne kadar maaş alır? Aşağıda hazırlamış olduğumuz yazımıda sizlere ortalama banka müdürlerinin maaşlarını konu alacağız.

Banka Müdürü Maaşları

Bir çok insan bankacı olmak ister fakat bu o kadar kolay değildir. İlk önce iyi bir üniversitede eğitim almak gerekiyor. Bir bankada bir anda müdür veya genel müdür statüsüne yükselmekte sizin için pek iyi olmaz! Tıpkı usta çırak ilişkisi gibi ilk önce bankada vezne görevlisi olarak başlayarak yükselmek daha bilgili ve sağlıklı olacaktır. Bu şekilde kendinizi geliştirerek bankacılık adına her konuya hakim olacaksınız. Her şeyden önce işinizi severek yapmalısınız. Her konuda hızlı, pratik fikir üretme, hızlı çözümler sizi banka müdürlüğüne bir adım daha yaklaştıracaktır.

Hangi Pozisyonda Daha Şanslı

Banka müdürü olmak isteyen adayların öncelikle tabii ki bankacılık mesleğine giriş yapması gerekmektedir. Bankalar genel itibariyle direkt olarak banka müdürü pozisyonuna bir kişiye getirmez. Bankalar arası transferler olabilir ancak bu da direkt olarak bir gişe görevlisinin diğer bir bankada müdür olacağı anlamını taşımaz. Bankacılık mesleğine giriş kimi zaman bu en alt pozisyon olan gişe görevlisi olabilirken, kimi zaman ise müfettiş yardımcılığı pozisyonu da olabilir. Tabii ki ne kadar yüksek pozisyondan başlanırsa banka müdürü olma yolundaki şansınız daha çok artacak ve bununla birlikte hedefinize ulaşmanız için gereken süre de doğru orantılı olarak kısalacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Hattımı Taşıdım İnternet Bankacılığına Giremiyorum (Sim Kartı Bloke Kaldırma)

Banka Müdürü Maaşı Ne Kadar?

Banka müdürü maaşları yukarıda da belirttiğimiz gibi müdürün ve şubenin performansına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Garanti Bankası’nın Ankara/Sincan şubelerinde çalışan bir müdürle, İstanbul şubelerinde çalışan bir müdür aynı ücreti almazlar. Ortalama olarak söyleyecek olursak 2018 yılında 8.000 TL ile 18.000 TL arasında bir maaş almaları söz konusudur. Her banka için ve her bankanın şubesi için bu rakam aşağı-yukarı oynayabilmektedir, ayrıca performanslara göre müdürler de prim alabilmektedir. Müdürlükten sonra bir üst statü olan genel müdürlük maaşları, müdür maaşlarına göre daha yüksek verilmektedir. Banka genel müdürü ve genel müdür yardımcıları çok daha yüksek ücretlerle çalışırlar. Banka genel müdür, genel müdür yardımcısı maaşları ise 50.000 TL ile 500.000 TL arasında değişiklik gösterebilmekedir. Hızlı, pratik fikirli ve mantıklı önerileriniz ile sizlerde bankacılık mesleğinizde yükselebilirsiniz.

Banka müdürü maaşları, banka genel müdürleri maaşları, banka genel müdür yardımcısı maaşları

Her ne kadar bankalar arası maaşlar farklı olsa da ortalama olarak 7.000 ila 10.000 TL arası ilk kez banka müdürü olanlara özeldir denebilir. Bu maaşların yükselmesi kişilerin girişkenliğine, yaptığı işlere göre de değişebilmekte ve yükselebilmektedir. Banka müdürlerin yanı sıra banka genel müdür yardımcıları 450.000 TL ve 700.000 TL arası, banka genel müdürleri ise 1.000.000 TL’ye kadar dudak uçuklatan maaşlar almaktadır. Tabi buralara gelmek banka müdürü olmaktan daha zor olmaktadır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir