"Enter"a basıp içeriğe geçin

Devlet Destekleme Kredisi Veren Kurumlar 2018

Hibe desteği veren kurumlar günümüzde vatandaşlar tarafından detaylı olarak bilinmiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde, maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara yardımlarda bulunan pek çok kurum ve kuruluşlar bulunuyor. Bu kurumların başında, kredi seçenekleriyle yakından tanıdığımız bankalar geliyor. Ancak bankaların kredi seçenekleri, her ne kadar düşük faiz oranları veya uzun vade süreleri olsa da, geri ödeme noktasında sıkıntı çıkarabiliyor.

Maddi yetersizlik yaşadığı için desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar, aldıkları kredileri de geri ödeyemeyecek konumdaysa devreye devletin hibe destekleri giriyor. Devletin hibe desteğinin ne olduğunu ve bu destekten nasıl yararlanabileceğinizi bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devlet Destekleme Kredisi Nedir?

Devlet destekleme kredisi, çeşitli alanlarda çalışan vatandaşlara sağlanan maddi desteklerdir. Ülkemizde bu kredi desteğini sağlayan pek çok kurum vardır. Bu kurumlar tarım, hayvancılık, girişimcilik gibi her türlü alan için destek sağlamaktadır.

Bu nedenle, devlet destekleme kredisi almaya karar vermeden önce, alacağınız krediyi hangi sektörde kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bunun en önemli nedeni, her kurumun avantajlı seçenekler sunduğu sektörün farklı olmasıdır. Hangi alanda krediye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, bu ihtiyaca yönelik destek sağlayan kurumlara yönelebilirsiniz.

Devlet Destekleme Kredisi Veren Kurum Ve Kuruluşlar Nelerdir?

Devlet destekleme kredisi veren onlarca farklı kurum ve kuruş vardır. Bu kurum ve kuruluşlar maddi destek sağladıkları sektörlere göre farklılıklar gösterebilir. Bu kurumların başında:

  • KOSGEB
  • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
  • Tarım Kredi Kooperatifleri

Gelir. Bu kurumlara kredi desteğine ihtiyacınız olduğunu belirterek başvuruda bulunursanız, ihtiyacınız olan desteğe kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Mobilya İmalatı Desteği Nedir, Nasıl Alınır?

KOSGEB’den Devlet Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB, vatandaşa sağladığı kredi destekleri ile en çok tercih edilen kurumdur. Devlet tarafından girişimcilerin desteklenmesi misyonu ile hareket eden kurumun pek çok maddi destek imkânı bulunmaktadır.

Yeni bir iş kurmak isteyen herkes KOSGEB’in devlet destekleme kredisine başvuruda bulunabilir. Ancak bu kredi seçeneklerine sahip olmak için kurum tarafından gözetilen bazı şartlar vardır. Bunlar:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Daha önce KOSGEB devlet destekleme kredisi almamış olmak
  • Okur yazar olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Bu şartlara sahip her vatandaş KOSGEB’e devlet destekleme kredisi için başvuruda bulunabilir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan Devlet Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun sağladığı devlet destekleme kredisi diğer kurumlara göre biraz farklıdır. Öncelikle kurum, yalnızca faaliyet gösterdiği illerdeki başvurulara kredi imkânı sunar.

Bu talepler doğrultusunda, ilgili illerde tarım veya hayvancılıkla ilgilenen girişimcilerin yaptıkları yatırımların %70’ini karşılar. Verdiği bu kredi için de herhangi bir geri ödeme talep etmez. Bu özelliği ile girişimcilere hibe desteği veren az sayıda kurumdan biridir.

Tarım Kredi Kooperatiflerinden Devlet Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım Kredi Kooperatiflerinden devlet destekleme kredisi almak son derece kolaydır. Bu kurum da, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu gibi yalnızca tarım ve hayvancılık alanındaki girişimleri destekler. Ancak diğerlerinden farklı olarak, Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Kredi temini noktasında kurum, Ziraat Bankası ile ortak çalışmaktadır. Bu nedenle, devlet destekleme kredisi almak için yapacağınız başvurularda Ziraat Bankası taleplerinin de yer alması gerekmektedir.

Yeni bir girişim için devlet destekli krediye ihtiyaç duyuyorsanız yapmanız gereken tek şey hangi kuruma başvuracağınıza karar vermektir. Sonrasında ilgili kurumdan alacağınız devlet destekleme kredisi ile birlikte istediğiniz sektörde yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir