"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın En Zenginleri İlk 10

Dünya pazarında ilk 10’da yer alan dünyaca ünlü markaların kurucuları ve mal varlıklarını genel olarak araştırdık ve siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz. İşte listemizin ilk sırasında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yer almaktadır.

1 – Amazon’un kurucusu olan ve internetten satışı dünyaya yayan Jeff Bezos, listemizin birinci sırasında yerini aldı.

Makalede Neler Var?

İlginizi Çekebilir:  Son 1 Yıl İçerisinde En Çok Satılan Araba Markaları

2 – Bill Gates, yazılım lideri. Microsoft sayesinde ünü dünyaya yayılan Gates, zaman zaman birincilik koltuğuna oturuyor.

3- Küçük yaşta çalışmaya başlayan ve 11 yaşında hisse sahibi olan Warren Buffett, dünyanın en zengin üçüncü kişisi. Geçmiş yıllarda aldığı evde oturan ve mütevazi bir hayat yaşayan Buffett, girişim dünyası için oldukça iyi bir örnek.

4 – Listeye dördüncü sıradan giren ve markasının ismini duyduğumuz Bernard Arnault lükse hitap ediyor. Oldukça pahalı ürünler satan Louis Vuitton’un sahibi olan Arnault, genellikle belli bir kesime hitap ediyor.

5 – Kısa zaman içerisinde büyük bir başarı elde eden Mark Zuckerberg… Sosyal medya tanımını hayatımıza sokan adeta alanında bir çığır açan Zuckerberg, üniversitede hayata geçirdiği projesiyle şimdi dünyanın en zengin isimleri arasında.

6 – Zara, Oysho gibi bünyesinde birçok markayı bulunduran Inditex’in sahibi Amancio Ortega, 6. sırada…

7 – Telekomünikasyon deyince akla gelen en önemli isim olan Carlos Slim, dönem dönem Bill Gates’i bile geçiyor. 2007 yılında dünyanın en zengin ismi olan Slim, bu yıl yedinci sırada.

8 – 8. sırayı iki kardeş paylaşıyor. Kansas’ta ilk şirketini kuran Charles ve David Koch kardeşler farklı farklı çok sayıda sektörde hizmet veriyor.

9 – Veri tabanı yazılım firması Oracle’nin kurucusu olan Larry Ellison, listeye dokuzuncu sıradan giriş yapıyor. Ellison, Microsoft’un en büyük rakibi olmayı başardı.

10 – Michael Bloomberg, ismen bildiğiniz Bloomberg’in kurucusu ve şu an şirketin hisselerinin % 88’inin sahibi.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir