"Enter"a basıp içeriğe geçin

E-Kobi Giriş Sayfası

Aşağıda siz değerli ziyaretçilerimiz için e-kobi giriş sayfası nasıl doldurulur bütün detayları ile ele aldık umarız herkes sorunsuz şekilde e-kobi sayfasından giriş yapabilir.

Kobi Giriş Şifresi Nasıl Oluşturulur ?

Kurumun tüm imkanlarından KBS denilen İnternet veri ağı üzerinden yararlanabilmek için ilk olarak bir e-kobi giriş şifresi oluşturmanız icap etmektedir. Bu şifreyi oluşturma işlemi için işletmenizin vergi levhası bilgilerinin yanınızda olması yeterlidir. İsterseniz şimdi hiç yerimizden kalmadan kendimize özel e kobi üyelik şifremizi nasıl oluşturabiliriz, hemen başlayalım..

 1. Öncelikle http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/Application.aspx bu adrese giderek giriş yapınız
 2. Karışınıza tek sayfa içinde 3 farklı bölüm çıkacaktır. Bu bölümleri şu şekilde doldurmanız gerekir.

“İşletme Başvurusu” Alanın Doldurulması

İşletme Başvurusu Sekmelerinin Doldurulması

Yukarıdaki resimde olduğu gibi işletme başvurusu alanının doldurulmasına başlamadan önce vergi levhasının yanınızda olması önerilmektedir. Bu alandaki alanlar şu şekilde doldurulması gerekir.

 1. İşletme adı: ” ÇAKIRLAR A.Ş. ”
 2. İşletme Statüsü: ” LTD. ”
 3. Kuruluş senesi: ” 1990 ”
 4. Yetkili kişi adı: ” Murat ”
 5. Yetkili kişinin soyadı: ” YALÇINKAYA ”
 6. Vergi numarası: ” 1234567891 ”
 7. Vergi Dairesi İli: ” Bilecik ”
 8. Vergi Dairesi Adı: ” Bozüyük Vergi Dairesi ”
 9. Ticaret / Esnaf Sicil Numarası: ” 123654 ”
 10. SSK İşyeri Sicil Numarası: ” 123456789123456789123 ”
 11. İşletmenin Bulunduğu Yer: ” Organize Sanayi Bölgesi ” ( Listede kendi yerlerini bulamayanlar ” DİĞER ” diyebilirler.
 12. Bağlı Olduğu Meslek Kuruluşu: ” Ticaret Odası ”

Değerli kobi / esnaflar ” ” TIRNAK içinde yazmış olduğum bilgiler sehven size örnek olması amacı ile yazılmıştır, bilginize..

İlginizi Çekebilir:  İşyeri Açma Kredisi 2018

” Faaliyet Konumuzun Seçilmesi ” Nasıl Yapılır ?

Esnafımızın e-kobi giriş şifresini oluşturması için ikinci adım ” Faaliyet Konumun Seçilmesi ” sekmesidir. Bu alan KOSGEB desteklenen sektörler listesindeki NACE kodu bulunması ve sonrasın da sisteme girilmesi amacı ile yapılmıştır. Bu işlemi rahatlık ile şu şekilde yapabilirsiniz.

 • Ok ile gösterdiğimiz alan ” Faaliyet Konumuzu Seçmek İçin Tıklayınız ” bağlantısına tıklayınız.
NACE Kodunun Bulunması
 • Daha sonra açılan pencerede; İlk olarak imalatçı çalışıp / çalışmadığınızı işaretleyiniz. Sonra ise sizin iş yerinize uygun NACE üst arkasından NACE ikili kodunuzu belirleyiniz ve KAYDET deyiniz.
NACE bilgilerinin Girilmesi

” İletişim Bilgilerinin Girilmesi ” Alanının DOĞRU Bir Şekilde Doldurulması

Esnafın ekobi giriş şifresinin oluşturulması için dolduracağı en son alan kendi işletmesine ait iletişim bilgilerinin girilmesidir. Bu alanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmaktadır.

e-kobi Şifresinin Oluşturulması için İletişim Bilgilerin Girilmesi

Bu alandaki boşlukları iş yerinize ait iletişim bilgilerini DOĞRU bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu alanda en çok dikkat edeceğiniz yer ise kesinlik ile e-posta adresinin DOĞRU bir şekilde girilmesi olacaktır. Çünkü formu ” ONAY ” deyip sonrasında ise ” KONTROL ” alanındaki parolayı boş alana girip ” KAYDET ” dediğimiz vakit gönderilecek olan e-kobi giriş şifremiz orada belirtmiş olduğumuz mail adresine gelecektir.

E-Kobi Giriş İşleminin Yapılması

Artık tüm yukarıda belirtmiş olduğum alanları doğru bir şekilde dolduran esnaflarımız kendilerine elektronik posta ile gelen kullanıcı adı be şifre ile e-kobi girişlerini sağlıklı bir şekilde yapmaları için tek yapmaları gereken doğrudan = >  http://kds.kosgeb.gov.tr/UI/KOBILogin.aspx adresine tıklayarak kobi giriş sayfasına ulaşmaları ve kendilerine özel şifreleri ile giriş yapmalarıdır.

İşlemlerin Nasıl Yapılacağını Birde Buradan İzleyin

Kaynak: https://www.kosgebkredi.net/e-kobi/

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir