"Enter"a basıp içeriğe geçin

En Uygun Araç Kredisi Veren 4 Banka

Araç kredisi veren bankalar, 2018 Araç kredisi kampanyaları ve uygun araç kredileri vb. başlıkları ile hazırladığımız makalemizi inceleyerek sizlerde en uygun faiz oranları ile araç sahibi olabilirsiniz.

Günümüz şartlarında sıfır veya ikinci el araç sahibi olmak zorlaşıyor. Birde bunlara ek olarak araç vergileri inanılmaz bir şekilde yükselirken lüks araç sahibi olmak gittikçe zorlaşıyor. Bu durum karşısında ise aceleci olmamak ve bankaların uyguladığı araç kredisi kampanyalarını takip etmek en mantıklı yol. Tabiki şartlarını uygun ise aşağıdaki en uygun araç kredisi veren 4 banka yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sadece Sıfır Kilometre Araçlara Mı Kredi Var?

Sıfır kilometre araçlara bankaların genelde verdiği kredi aracın değerinin %75 i kadar. İkinci el araçlara verdiği kredi ise araç değerinin %50 si kadar. Tabi dikkat edeceğiniz husus ikinci el araçlarda 5 yaşına kadar olan araçlara kredi veriliyor olmasıdır. Ayrıca diğer husus araç kredilerinde maksimum vadenin 48 ay olması da unutulmamalıdır. Bu makalemizde şu an en uygun araç kredisi veren bankalar sizin için araştırdık.

En Uygun Araç Kredisi Veren 4 Banka

Garanti Bankası Araç Kredisi

Garanti Bankası’nın araç kredisinde üç farklı modeli mevcut. Bu krediler aracın farklı yaşlarda olmasına imkan sağlıyor ve illaki sıfır araç veya beş yaşına kadar olan ikinci el araç alma şartını da esnetiyor. Sıfır kilometre araçlar için %1,68 faiz ve 48 ay vade ile, 1-5 yaş arası ikinci el araçlar için %2,09 faiz ve 48 ay, 6-10 yaş arası ikinci el araçlar içinde %2,09 faiz ve 48 ay vade seçeneğiyle kredi sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Gelir Belgesiz Kredi Veren 5 Banka

Türkiye İş Bankası Araç Kredisi

İş Bankası’nda ise sadece sıfır kilometre araç kredisi ve ikinci elde 5 yaşına kadar olan araçlara kredi sağlanıyor. Kredilerin ikisinde de %1,99 faiz ve 48 aya kader vade imkanı bulunuyor.

Akbank Araç Kredisi

Akbank’ta ise farklı bir durum söz konusu. Kredilendirme oranı yani aracın değerini karşılama oranı, nihai fatura değeri 50 bin TL’ye kadar olan binek araçlarda %70, nihai fatura bedeli 50 bin TL’sini aşan binek araçlarda ise bedelin 50 bin TL’sine kadar olan kısmı için %70, 50 bin TL’nin üstünde olan kısım için yüzde elli %50 olarak uygulanıyor ve faiz düşük olup 48 aya kader vade imkanı sağlıyor.

İng Bank Araç Kredisi

Ing Bankta sıfır veya ikinci el ayrımı yapılmıyor. Araç sıfır kilometre ve 5 yaşına kadar olan ikinci el bir araç ise kredi sağlanıyor. Faiz %1,89 olarak hesaplanıyor ikisinde de vade ise bütün bankalarda olduğu gibi 48 aya kadar veriliyor. Yani bu bankalar arasında en uygun kredi Ing Bankta sağlanıyor. Kredi ile araç alacaksanız en uygun araç kredisi veren bankaları araştırmadan kredi almayın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir