"Enter"a basıp içeriğe geçin

Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi

Her geçen gün kredi çekmek zorlaşıyor, Kosgeb ile esnafa sıfır faizli kredi desteği geliyor. Peki gerçekten esnafa 50 bin tl faizsiz kredi verilecek mi? yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgi ve başvuru şartları yer almaktadır.

Esnafa 50 bin faizsiz kredi şartları nelerdir ? KOSGEB 50 bin TL hibe nasıl alabilirim ? ve daha bir çok sorunun cevabını esnafa 50 bin faizsiz kredi yazımızda detaylı olarak bulabileceksiniz. 50 bin TL hibe şartları ve gerekli evrakları öğrenmek için yazımızı dikkatlice okuyunuz. KOSGEB 50 bin TL hibe kampanyasına nasıl başvuru yapabilirim ? kimler başvuru yapabilir ? gibi sorularınızın yanıtlarını bu haberimizden öğrenebileceksiniz. 2018 Yılında KOSGEB’den hangi destekleri alabilirim. Hangi banka esnafa 50 bin TL faizsiz kredi veriyor gelin birlikte inceleyelim.

50 Bin TL İçin KOSGEB’e Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Öncelikle KOSGEB’den 50 bin TL hibe alabilmek için  KOSGEB eğitim kursunu bitirmek gerektiğini söylemek istiyorum. Yani KOSGEB kursu almadan hiç bir şekilde KOSGEB’den hibe destek gibi girişimcilik adı altında her hangi bir başvuru yapamazsınız. KOSGEB’den 50 bin TL hibe veya girişimcilik hibe ödeneği almak için KOSGEB eğitim kurslarına başvuru yaparak eğitim almanız gerekiyor. Bu eğitimler sırasında proje geliştirme, KOSGEB hibe başvuruları, dükkan açma gibi konularda sizlere bilgiler vererek deneyim sahibi olmanıza yardımcı olunur. KOSGEB eğitim kursları 32 saatliktir. Bu eğitimi aldıktan sonra kendi projenizi geliştirerek KOSGEB’den girişimcilik desteği alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

KOSGEB 2017 yılına kadar eğitim alıp kursu bitiren kişilere projelerini getirdikleri takdirde çok kısa bir sürede hibe desteği vererek kişinin dükkan açmasına, ,iş yeri açmasına yardımcı oluyordu. Ancak 2017 yılı itibari ile hem sahtekarlıkların hemde yanlış proje gösterip açtıkları dükkanları batıran kullanıcılarına yardımcı olabilmek için projeleri incelemeye başlamıştır. Yani anlatmak istediğim KOSGEB’den artık faizsiz kredi alabilmek zorlaştı KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır bu linkten bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Tatil Kredisi Veren Bankalar

Esnafa 50 bin TL Faizsiz Kredi Desteği

Geçtiğimiz yıl Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasında da bahsettiği gibi esnafa 50 bin TL faizsiz kredisi için 2017 yılında start verilmişti. Ancak 50 bin TL faizsiz kredisi imkanı sadece 15 bin kişilik gibi dar bir alan için geçerli olacaktı buna rağmen 250 bine yakın esnafımız 50 bin TL faizsiz kredi için bankalara akın etmişlerdi bu başvuruları karşılıksız bırakmamak adına ve esnafımız daha çok faydalanabilsinler diye 50 bine yakın esnafımız bu kampanyadan faydalanırken Hemen ardından kısa bir süre sonra da esnafa 30 bin TL faizsiz kredi kampanyası başlatarak esnafımıza yardımcı olunmaya çalışılmıştır. 2018 yılı itibari ile esnafa 50 bin TL faizsiz kredi kampanyasından faydalanmak istiyorsanız bir başka yol ise yukarıda da açıklamış olduğumuz gibi KOSGEB’den 50 bin TL hibe desteği alabilirsiniz. 50 bin TL hibe alabilmek için ise şartlar şu şekildedir.

  • Daha önceden bu desteklerden yararlanmış olmamak
  • Geçtiğim yıl ki kampanyaya başvuru yapmış ve geri çevrilmemiş olmak
  • SGK ve Vergi borcu bulunmaması
  • Güncel KOSGEB beyannamesi olması
  • E-kobi kaydı bulunması
  • Vergi levhası bulunması

Yukarı da vermiş olduğumuz şartları sağlamış olduğunuz takdirde Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi veya KOSGEB 50 bin TL hibe desteğinden yararlanabilirsiniz.

Kosgeb ile sizlerde faizsiz kredi kampanyalarından faydalanmak için geç kalmayın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir