"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi sağlayan bankaların sayısı azdır. Bu bankalar aracılığıyla kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının aşağıdaki unsurlara da dikkat etmesi gerekmektedir.

  • Kefil: Bankalar başvuran ev hanımlarından, düzenli geliri olan bir kefil ile başvurmasını isteyebilir.
  • Teminat:  Ev hanımlarının bir taşınmaz varlığını teminat göstermesi istenebilir. Teminat olarak gösterilen yerlere ait belgeleri getirmeniz gerekmektedir.
  • Varlıklar: Ev hanımının bankalarda bulunan finansal varlıklarına ait bir döküm istenebilir.
  • Ek Gelir: Ev hanımının ek geliri varsa onun hakkında bilgi alınmak istenir. Ayrıca evin geliri hakkında da bilgi sunmalısınız. Gelirinize uygun ödeme planları sağlanmaktadır. Bu yüzden evin gelirini sağlayan kişiye ait belgeler gerekmektedir.

Krediye daha kolay ulaşmak isteyen ev hanımlarının, online başvurular aracılığıyla kredilere başvurması daha iyi olacaktır. Bankaların başlatmış olduğu özel internet siteleri ve işlemleri ile kredilere başvurmak da sahip olmak da eskisinden daha kolay oldu. Bu durumlar çerçevesinde ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 yılı için aşağıda sıralanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Kadın Girişimcilere KOSGEB Hibe Kredi Desteği
Ev hanımlarına kredi veren bankalar Aktif Bank

Aktif Bank:

Aktif Bank ev hanımlarına kredi sağlayan bankalardan biridir. Aktif Bank’ın sağlamış olduğu NKolay sistemi ile internet üzerinden istenilen krediye başvuru yapılabilmektedi. NKolay Kredi olarak adlandırılan kredi çeşidine kredi notu düşükler, ev hanımları, öğrenciler ve diğer herkes başvurabilmektedir. Bu krediye başvurmak ise çok kolaydır. NKolayKredi internet sitesi aracılığıyla başvurabilirsiniz. Eğer Nkolay üyeliğiniz mevcut ise doğrudan başvurunuzu yapabilirsiniz. Üyeliğiniz yok ise üye olupr istenilen belgeleri imzaladıktan sonra kredi kullanabilirsiniz.

NKolay ihtiyaç kredisi nasıldır? Bu kredi ile en fazla 30.000 TL olan bir kullanım yapabilirsiniz. Vadelerinizi ise 3 ay ile 36 ay arasında sağlayabilirsiniz. Faiz oranları %2,29‘dan başlamaktadır. Kredimi nasıl teslim alırım? Kredinizi isterseniz NKolay Kart sistemiyle kullanabilirsiniz. Diğer seçenekler ise; kredi miktarınızın doğrudan hesaba aktarılması ve PTT şubelerinden kredinizi almanızdır. Ödemelerinizi de yine hesabınız ya da PTT aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar Enpara

Enpara.com

Enpara.com bir QNB Finansbank alt kuruluşudur. Enpara internet üzeirnden hizmet veren bir sistemdir. Enpara ile hesaplarınız arasında para akışını, ödemelerinizi ve kredi kullanımlarınızı hem masrafsız hem de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Enpara’nın kendi kredisine hekesin başvurusu kabul edilmektedir. Bu kredi için öncelikle Enpara’ya üye olmanız gerekmektedir.

Enpara ihtiyaç kredisinde alt limit 1000 TL, üst limit ise 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranları %2,77‘den başlayan kredide 48 aya kadar vade sağlanabilmektedir.

Krediniz onaylanında hesabınıza doğrudan yatırılacaktır. Ödemelerinizi de Enpara’ya kayıtlı hesaplarınız ya da QNB Finansbank ATM’leri aracılığıyla yapabilirsiniz. Enpara’ya ait internet bankacılığı ve mobil bankacılık kredi kullanım ile ödeme işlemleri için kullanılabilmektedir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar Cepteteb

CEPTETEB:

CEPTETEB ‘e ait ihtiyaç kredisi ile ev hanımları da kredi kullanabilmektedir.  CEPTETEB bir Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ürünüdür. CEPTETEB ile 30.000 TL’ye kadar kredi kullanımı sağlanmaktadır. Fiaz oranları ise %2,79‘dan başlamaktadır. Başvurular CEPTETEB’in internet, mobil ve telefon bankacılıkları aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru sırasında sizden kefil veya teminat istenmemektedir. Ödemeler için de bu bankacılıkları kullanileceğiniz gibi TEB ATM’lerini de kullanabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar Denizbank

Denizbank:

Denizbank ile ev hanımlarına özel bir finansal destek paketi hazırlanmıştır. Bankaya ait özel bir ev hanımı kredisi olmadığı için Denizbank ev hanımlarına kredi başvurusundan bahsedemeyeceğiz. Fakat, Denizbank’ın sağlamış olduğu Ev Hanımı Paketi ile bütçenize ait işlemleri Denizbank aracılığıyla düzene sokabilirsiniz. Ayrıca Ev Hanımlarına Özel Altın Günleri ile Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir