"Enter"a basıp içeriğe geçin

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

2018 Yılı içerisinde hayvancılık ile meşgul olan vatandaşların en merak ettiği sorulardan bir tanesi olan faizsiz hayvan kredisi nasıl alınır? Bugün sizler için özenle hazırlamış olduğumuz faizsiz hayvan kredisi, faizsiz hayvan kredisi şartları ve gerekli evraklar nelerdir. Gibi bütün aradığınız başlıkları kredivenotum.com sayfamızda derledik.

Faizsiz hayvan kredisi nasıl alınır ? Hayvan kredilerinde faiz var mı? hibe ne kadar 2018 yılı için geçerli mi ? gibi sorularınızın cevaplarını araştırıp faizsiz hayvan kredisi başlıklı yazımızda sizlerle paylaştık. Şimdi sizler için araştırmış olduğumuz konuyu başlıklar halinde inceleyelim. Faizsiz hayvan kredisi var mı ? 2018 yılında hangi şartlarda geri ödemesiz ve faizsiz şekilde hayvan kredisi alınabilir bu yolları inceleyelim.

Faizsiz Hayvan Kredisi İçin İstenilen Şartlar 

Devlet destekli faizsiz hayvan kredisi almak isteyen hayvancılık yapan kişiler hayvan küpeleri üzerinden başvuru yapabilirler. Ancak bu şekilde başvuru yaptıktan sonra başvuru yapmış olduğunuz banka tarafından bilir kişi gönderilerek hayvan yetiştirme alanları , hayvan yemleme ve buzağı alanları incelenir bu doğrultuda 0 faizli geri ödemesiz hayvan kredisine uygun durumdaysanız kredi başvurusu yapabilir ve faizsiz hayvan kredisini almaya hak kazanmış olursunuz.

Faizsiz hayvan kredisi veren bankalar arasında en önde gelen bankalar arasında Ziraat bankası gelmektedir. Ziraat bankası devlet bankası olduğu için devlet ayağı ile de bu işi yüklenmiş ve yürütmektedir. Bunun içinde Ziraat bankasının sizden istemiş olduğu bazı belge ve şartlar vardır bunlar ise şu şekildedir.

  • İstenilen miktar kadar ipotekli mal veya arsa
  • Gelir en az 2 kefil
  • Başvuru yapan kişi hayvancılık yapıyorsa hayvanlarının küpe numaraları
İlginizi Çekebilir:  2018 Koyun Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

Yukarı da saymış olduğumuz önemli 3 şartı yerine getirdikten sonra çiftçiye 0 faizli hayvan kredi başvurusu yapabilirler. Bu durumda yukarıda ki maddeleri göz önüne alacak olursak çiftçilerimiz hayvancılık desteklemelerinden çok kolay bir şekilde yararlanabilir.

0 Faizli hayvancılık kredisi
0 Faizli hayvancılık kredisi

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır ?

Geçtiğimiz yıllarda sürekli gündeme gelen ve hala 2018 yılında da konuşulan faizsiz hayvan kredisi nasıl alırım? Sorusu tam olarak netlik kazanmamıştır. Aslına bakarsanız KOSGEB hibe desteklemeleri hariç hiç bir bankadan faizsiz kredi alamazsınız. Ancak ya KOSGEB yada Hükumet tarafından hibe edilmesi gereklidir. Faizsiz hayvan kredisi almak için ise öncelikle ÇKS kaydınızın olması gereklidir. ÇKS kaydınız varsa Ziraat bankası şubelerinden yapmış olduğunuz hayvan kredileri için yıllık %4 gibi düşük faiz uygulanmaktadır. Buda 100 Bin TL için 1 yılda sadece 4 bin TL vermiş olduğunuzu gösteriyor.

Ayrıca KOSGEB tarafından 0 faizli hayvan kredisi ise hayvan alımı için değilde hayvan yetiştiriciliği ve yapmak için hibe desteği verilmektedir. 2017 yılında 100 binden fazla çiftçimize sürü desteği verilmiştir. 2018 yılında ise 500 bin düve ve 500 bin büyükbaş hayvan ve 6 bin TL çoban desteği imkanı sunulacaktır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hayvan alımı için 30 bin TL veya 30 bin değerinde hayvan hibesisunmaktadır. Bunun dışında olarak TKDK tarafından IPARD ve IPARD2  projeleri için faizsiz ve geri ödemesiz hayvan kredisi verilmiştir ve halen daha devam etmektedir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir