"Enter"a basıp içeriğe geçin

Faturalı Hatlara Kredi Almak için Ne Yapmalıyız

Gün geçtikçe telefon fiyatları yükselmekle bir birlikte çeşitli sorunlarıda beraberinde getiriyor. Özellikle maddi darlığa düşenler için en uygun taksit seçenekleri ile faturalı hattınız üzerine telefon satın alabilirsiniz. Kredivenotum.com siz değerli ziyaretçileri için faturalı hat üzerine nasıl kredi çekilir başlıklı makaleyi derledi hemen incelemek ister misiniz?

Olanakların ilerlemesiyle birlikte birçok marka başta olmak üzere büyük ticari firmalar finans sektörüne yönelik atılımlarda bulunuyor. Buna yönelik birçok banka iş birliği içerisinde oldukları firmalar ile birlikte çeşitli anlaşmalar dahilinde yer alarak farklı hizmet kapsamları da oluşturuyor. Bu doğrultuda gelirlerin de yüksek olması oldukça büyük. Bundan dolayı firmalar bankacılık sektörüne girmektense farklı eğilimler göstererek bankalar üzerinde etkin bir rol üstleniyor. Bu konumuzun devamında ise sizlere fatura yansıtan operatörler ile ilgili olarak fatura üzerinden kredi nasıl çekilir ve ne gibi olumlu ya da olumsuz yönleri bulunuyor, bunlara değineceğiz.

Faturalı Hatlar Üzerinden Kredi Başvurusu

Bilindiği üzere kredi ve kredi kartı kullanımları bilinçsizce kullanılarak özellikle de akıllı telefon piyasasında kötü bir durum imajı ortaya koydu. Bu duruma yönelik olarak taksitlendirme konusunda sınırlama getirilerek taksitli alışveriş iptal edilmesi tüketiciler için kötü bir durumu ortaya koymuştur. Bu yönden birçok telefon marka üreticisinin de bu dertten yakınarak satışların azalma ve hatta bazı markalarda ise durma noktasına geldiği dile getirilmektedir. Bunun üzerine hem telefon üreticileri, hem de satıcı yetkili mağazalar farklı arayışlar içerisine girerek taksit imkanlarını yaratmış bulunuyor.

Öncelikli olarak GSM şirketleri faturalar üzerine vade seçeneklerinin yer almasıyla birlikte tüketicilerine kendi ihtiyaçlarını giderebilmelerinde yardımcı oluyor. Bu çerçeve de tüketicilere yardımcı bir rol üstlenen şirketler, aynı zamanda kendi kazançlarını da bir hayli katlayarak yeni hizmet sunumlarını değerlendirmeye almıştır. Gelişme gösteren bu adım akabinde elektronik mağazaları kendi şubeleri ile entegreli bir hale getiren bankalar, bu doğrultuda mağaza içerisine taşıdıkları şubeleri sayesinde telefon kredisi ile birlikte satış yapabilme olanağını da yaratmıştır.

İlginizi Çekebilir:  2019 Doğum İzni Kaç Gün?

Faturalı Hat Üzerinden Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Durum yukarıda belirttiğimiz gibi bir çerçeve içerisinde yer almakla birlikte, birçok telefon satıcısı bunu fırsata çevirerek finans kaynağı olarak küçük miktarlarda para akışını oluşturmayı başarmıştır. Bunun üzerine en az 6 aylık abone olma kaydıyla birçok GSM abonesi, telefon faturalarına gelecek olan taksitlerle birlikte 4 bin TL’ye kadar para talebinde bulunarak bir nevi kredi başvurusunda da bulunabilmektedirler. Para akışının sağlanması için yine bankacılık sektöründe olduğu gibi cep telefonu satıcıları satın almak istediğiniz telefon ile birlikte istediğiniz miktarı da yanında vererek taksitlendirme yapıyor.

Bu doğrultuda 12 ve 24 ay vade taksitleri ile telefonun bedelini ve almak istediğiniz kredi tutarının da meblağını faturanıza yansıtacak şekilde yardımcı oluyor. Bununla birlikte ilgili mağaza da yapacağınız sözleşme dahilinde bulunarak ihtiyaçlarınızı iyi bir derecede sağlamak kaydıyla alışveriş sonunda satın alınan cep telefonunu satıp paraya dönüştürebilirsiniz. Bunun işleyişi ise satın aldığınız yer ile anlaşarak belirli bir ücret karşılığında cep telefonunuzu satışa çıkartabilirsiniz.

Fatura Üzerinden Kredi Almak Ne Kadar Doğru?

Nakit ihtiyacınızı bu yoldan karşılamak oldukça olumsuz bir adım olacaktır. Nedeni ise faturalı hat üzerinden alacağınız telefonun normal fiyatından daha fazla olması ve sonrasında o telefonu satarak paraya çevirmeniz durumunda ise kırımlar olacağından ötürü yine zarar etmiş olacaksınız. Bu nedenle kredi şeklini bu türden kullanmak size maddi açıdan fazlasıyla zarar vermektedir. Öte yandan farklı bir ihtiyaçtan ötürü telefonu kullandıktan sonra dahi daha fazla zarar gireceğinizi de unutmayın. Bu durum üzerine artı ve eksileri bir araya getirerek karar vermeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Eğer hiçbir yerden kredi çekebilme ihtimaliniz yok ise ve  acil nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız son çare olarak bu yöntem ile kredinizi çekebilir ve kullanabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir