"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gelir Belgesiz Kredi Veren 5 Banka

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankaları Sizler için Bir Başlık Altında Topladık

Çalışmayana kredi veren bankalar sayesinde, düzenli bir geliri olmayanlar da acil ihtiyaçlarını giderebilir. Kredi başvurularında istenen evraklar arasında gelir belgesi de mevcuttur.. Gelir belgesi ile bankalar müşterilerinin ekonomik durumlarını değerlendirir ve talep ettikleri kredi tutarını karşılayıp karşılayamayacaklarına karar verilir. Bankalar, geri ödeme konusunda güven vermeyen müşterilerine başvuru onayı vermemeyi tercih etmektedir. Gelir belgesi istemeyen bankalar, kredi politikası konusunda daha esnek davranan bankalar olmaktadır. Gelir belgesi, ödemelerin aksaması ya da gecikmesi durumunda haciz işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bankalar, kredi notu yüksek olan kişilerden bu belgeyi talep etmeyebilmektedir. Kredi notunun yüksekliği, müşterinin güvenilir olduğunu ve ödemelerini zamanında yapacağını gösterir. Bu nedenle bankalar kredi notu yüksek olan kişilerin kredi başvurularına daha kısa sürede onay vermektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018 listesi incelenerek, bankalar hakkında bilgi alınabilir.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Akbank gelir belgesiz kredi, düşük limitli krediler olarak kullanılabilmektedir. Kredi tutarı arttıkça, bankanın talep edeceği şartlar da artmaktadır. Gelir belgesi teslim edemeyecek olan ya da bankaya teslim etmek istemeyenler, Akbank üzerinden 20 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanına sahiptir. 48 ay vade seçeneği de sunulmaktadır. Krediye başvurusu şubeler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. SMS, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu yapılabilir.

Türkiye İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

İş Bankası gelir belgesiz kredi, kredi notu yüksek olan kişilerin başvurabileceği bir kredidir. Kredi notu düşük olanlardan gelir belgesi gösterilmesi talep edilmektedir. Banka şubelerinden kredi ile ilgili detaylar öğrenilebilir. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden de başvurular alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  En Uygun Araç Kredisi Veren 4 Banka

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

ING Bank, müşteriye özel faiz oranı ile diğer bankalardan farklıdır. Kişinin kredi notuna göre faiz oranı belirlenmektedir. Gelir belgesi göstermeden kredi kullanmak isteyenler, Mini Kredi paketinden faydalanabilir. %1,99 faiz oranı ile sunulan bu krediye en yakın banka şubesinden başvuru yapılabilir. İnternet üzerinden hızlı başvuru yapmak isteyenlerde, bireysel internet şubesine giriş yaparak başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası, yüksek limitli kredilerinde gelir belgesi talep eden bir bankadır. Düşük limitli ihtiyaç kredilerinde ise belgesiz başvuru yapılabilmektedir. Banka, gerekli gördüğü durumda ek belge de talep edebilmektedir. Gelir belgesiz kredilere internet ya da mobil bankacılık üzerinden anında başvuru yapılabilir. Online kredi olarak sunulan ürünlerde ise onay alındıktan hemen sonra hesaba para aktarımı gerçekleştirilmektedir.   

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi Denizbank ile diğer bankalara göre daha yüksek limitli kredi kullanmak mümkündür. Denizbank 55 bin TL’ye kadar kredi sağlayabilmektedir. Herhangi bir kefil ya da ipotek şartı da bulunmadığı için çok kısa bir sürede kredi temin edilebilmektedir. 36 ay vade seçeneği ile ödemeler de rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Acil ihtiyaçlara yönelik bir kredi olduğu için gelir belgesi dışında da bir evrak talep edilmemektedir. Bazı durumlarda, müşteriye göre ek belge istenebilir. Hem SMS bankacılığı ile hem de internet üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Şubeden başvuru yapmak isteyenlerin ise yanlarında kimliklerini bulundurmaları yeterlidir.

Çalışmayanlar İçin Kredi Başvurusu Yapılabilecek Bankalar

Çalışmayana kredi veren bankalar olarak kamu ya da özel bankalara başvurmak riskli olabilir. Bankalar, her ne kadar belge talep etmediklerini söyleseler de gerekli gördükleri durumlarda belge isteyebilirler. Enpara gibi online bankacılık sistemleri kullanıldığında böyle bir risk bulunmamaktadır. Bu bankaların fiziksel bir şubesi olmadığı ve yalnızca internet üzerinden hizmet verdiği için belge teslimi söz konusu olmamaktadır. Çalışmayan kişiler, kredi kullanmak için bu bankaları da tercih edebilir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir