"Enter"a basıp içeriğe geçin

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İnsanın nakde ne zaman ihtiyacı olacağı asla belli olmaz. Bazen bir düğün için bazen bir ev almak için bazen bir araba almak için bazen de keyfi zaruretleriniz için kullanacağınız bir paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Dolayısıyla burada ihtiyacınızı karşılayacak olan nakit elinizin altında değilse ya da borç alabileceğiniz birisi yoksa o zaman ilk durak bankalar olacaktır. Zaten günümüzde başka bir insandan borç almanın da vermenin de öyle kolay olmayacağını bilirsiniz. Üstelik alacağınız paranın miktarı daha da büyükse o zaman bu sizi sıkıntıya düşüren bir durumda olabilecektir.

Bankalar sizin bu konuda ihtiyaçlarınızı çok hızlı bir şekilde karşılayabilirler. Ancak bunun için ilk önce sizin kredi için başvurmanız gerekecektir. Çünkü inceleme neticesinde eğer ki uygun görülürse size kredi sağlanabilecektir. Uygun görülmesi halinde istediğiniz miktara ulaşmanız çok basit yapılacak 5 dakikalık bir işlem sonrasında paranız anında hesabınızda olacak ve kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bankalar insanların bu meşguliyetinin farkında olduğu için onlara çeşitli kampanyalar ve de hesaplar sunarak kredi tahsisinde bulunur ancak sizin ihtiyacınız olan para anlık ve de belli bir miktardaysa o zaman ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredileri genelde 48 aya kadar vadeli olarak ödenebilmektedir ve daha öncesinde en fazla 36 aya kadar yapılabildiği içinde geri ödemesi biraz sıkıntılı olabiliyordu. 48 ay vade demek sizin alacağınız paranın miktarına göre ödeme kolaylığı çok basit olacak kredi şeklidir. Hatta eskiden kalma bir krediniz varsa o zaman yapılandırmayla alacağınız krediden eski kredinizi kapatıp yeni bir krediyle de yolunuza devam edebilirsiniz. Buna borcunuzu tek bir bankada toplama şeklinde de isim vermek yerinde olabilecektir. Pek çok insan bu yöntemi denemiş ve de borçlarının dağınık bir şekilde olmasını değil de tek bir kalemde ödenmesini istemiştir.

İhtiyaç kredi miktarı 48 aya çıkarılmıştır dedik ancak bunu veren bankaları da aşağıda sizlere geniş bir şekilde anlatmak istedik. Çünkü ödeme imkânlarınız doğrultusunda kredi çekebileceğiniz bankaların araştırmasını daha öncesinde yapmakta sizi daha karlı bir hale dönüştürecektir. Çünkü her bankanın faiz oranı bir diğerinden farklıdır. Ve sizin burada yapacağınız 50 TL’lik bir kar bile sizin için uygun olacaktır.

İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR LİSTESİ

ihtiyac kredisi veren bankalar 2018, en uygun ihtiyaç kredisi nasıl alınır

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank müşterisi olsun ya da olmasın isteyen kişilere başvurmaları halinde 48 aya kadar varan ihtiyaç kredisi verebiliyor. Kredi masrafları olarak sigorta prim bedeli ve tahsis masrafı ödemeniz gerekiyor. Bu tutarların toplamı 10bin liralık bir kredi için yaklaşık 200 TL. Bunun yanı sıra maaşını Halkbank’tan alanlara özel aylık faiz oranı % 2,31, emeklilere özel kredi faiz oranı yine aynı şekilde %2,31, kamu çalışanlarına özel kredi faiz oranı %2,60, özel sektör çalışanlarına faiz oranı %2,60 hızlı kredi faiz oranları ise 2,70tür. Fakat bu rakam bazen kampanyalar dâhilinde dönemsel olarak indirime de gitmektedir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank gibi Vakıfbank da ihtiyaç kredisi sağlayabiliyor. Burada 50 bin TL’lik kredi çekebilme şansına sahipsiniz. Vadeler ise genelde 3 aydan başlayarak 36 aya kadar çıkabiliyor. Burada vade sizin talebinize ve gelir belgenize göre değişkenlik gösteriyor. Ancak alınan miktara göre de faiz oranlarının değiştiğini söyleyebiliriz. Vakıfbank, taksitli ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen müşterilerine 03-36 aylık vadelerde %2,79 gibi bir faiz oranı uyguluyor.

İlginizi Çekebilir:  Gelir Belgesiz Kredi Veren 5 Banka

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat bankası müşterilerine 100bin liraya kadar ihtiyaç kredisi sunuyor. Diğer bankalarda da olduğu gibi Ziraat bankasının ihtiyaç kredisini 36 aya kadar vadelendirme imkânınız bulunuyor. Ziraat bankasının çalışan ve emekli kişiler için belirlemiş olduğu kredi faiz tutarı ise %1,85. Bu oran bireysel tüketiciler için ise %1,97dir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Garanti bankası 36 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka.  Evet belki 36 ay vade sizin içinde uzun gelebilir lakin çekilen miktar yüksek olduğunda geri ödeme de vade kısaldıkça o kadar yüklü olacağından ödeme sorununa neden olabilecektir. Zira bu şekilde mağdur olan vatandaş sayısı da ciddi bir düzeydedir. Garanti bankası müşterisi olsun veya olmasın 36 aya kadar vade imkanı sunabiliyor buna göre 36 aylık bir ihtiyaç kredisi almanız durumunda sizlere uygulanacak olan faiz rakamları %2,77’dir. Banka sizden ekstra olarak 190 TL yıllık sigorta masrafı ve kredi değerinin %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti talep ediyor.

TEB İhtiyaç Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası başvuru durumunda 36 aya kadar kredi verebilen bankalar arasında ancak bu bankanın da kredi avantajından faydalanabilmeniz için yapmanız gereken şey gelir belgenizi ve de nüfus cüzdanınızı belirtmek. TEB’ in ihtiyaç kredisine başvurmak için yapmanız gereken şey banka şubesine gitmek olacaktır. Çünkü banka internet üzerinden 36 ay vadeli faiz hesaplaması yapmadığından detaylar hakkında bilgi alamıyorsunuz. Bunun için şubeye giderek müşteri temsilcileriyle görüşmeniz yeterli olacaktır. TEB bankası ihtiyaç kredisi faiz oranını %3,12 olarak belirlenmiştir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Şekerbank sizlere ihtiyaç kredisinde pek çok yenilik sağlayabildiği gibi isterseniz halen devam eden krediniz içinde vade uzatma talebinde bulunabiliyorsunuz. Örneğin geçen sene 3 yıl vadeli ile çekmiş olduğunuz bir krediniz var ve bu kredinizi talep etmeniz halinde 4 yıla çıkarabiliyorsunuz. Burada hesabınızda yeniden bir düzenleme yapılarak ödeyeceğiniz rakamda size ayrıntılı olarak bildiriliyor. Şekerbank 36 ay ihtiyaç kredisine başvurmakta almakta oldukça kolay. Bunun için kredi notunuz ve gelir belgenizin sağlam olması yeterli olacaktır. Hatta cebinizden de kredi talebinde bulunabiliyorsunuz bunun için de Cep telefonunuzdan KREDİ yazın bir boşluk bırakın Tc.No yazın ve 1953‘e kısa mesaj gönderin. Şekerbank’ın bireysel ihtiyaç kredileri için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %2,79’tur.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank müşterilerine 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sağlayabiliyor. Akbank’ın ihtiyaç kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı 1-12 aylık vadeler için %2,9, 12-24 aylık vadeler için %2,87 ve 24-36 aylık vadeler için %2,85’tir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar size ihtiyaç kredisi konusunda yardımcı oluyor. Ancak çoğu bankanın da bu hizmetinin olduğunu bilmeniz gerekir. Örneğin bu yazımızda bahsetmediğimiz iş bankası, ING Bank ve QNB Finansbank’ta kredi veren bankalar arasında gösterilebilmektedir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir