"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat tamamlamak için kredi almak için kredi veren bankalara arsa sahibinin başvuru yapması gerekmektedir. Arsa sahipleri kredi avantajlarından yararlanmak için inşaat tamamlama kredilerine başvuru yaparak yarım kalan inşaatlarını tamamlayabilirler.

İnşaat yapmak için kredi başvurusu yapan kişilerin, yaptıkları inşaatın %70’ini bitirmiş olmaları gerekmektedir. Arsa sahiplerinin bizzat başvurularını kabul eden bankalara kredi başvurusu yaparken bankanın talep ettiği evrakları tamamlayarak müracaatlarını yapmaları önemlidir. Gerekli evraklar başvuru öncesi temin edilirse, kredi süreci daha hızlı tamamlanacaktır.

İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar 2018 yılında gelir belgesi ve kredi notu kriterlerine önem vermektedir. Kredi notu düşük olan ve gelir belgesi olmayan kişilerin bu krediden yararlanması mümkün değildir. Kredi faiz oranları bankalar arasında farklılıklar göstermektedir. Yapacağınız başvurularda faiz oranlarını inceledikten sonra gerekli evrakları tamamlayarak başvuru yapılmasında fayda vardır.

İnşaat tamamlama kredisi veren kamu bankaları ve özel bankalar vardır. Kredi alabileceğiniz kamu ve özel bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • T.C Ziraat Bankası (kamu bankası)
 • Türkiye Halk Bankası (kamu bankası)
 • Yapı ve Kredi Bankası (özel banka)
 • Akbank (özel banka)
 • Şekerbank (özel banka)
 • İş Bankası (devlet katkılı özel banka)
Inşaat Tamamlama Kredisi 2018

Şekerbank’tan Konut Tamamlama Kredisi

Şekerbank inşaat tamamlama kredisi veren özel bankalar arasında bulunmaktadır. Şekerbank, yapım aşamasında olan ve belirli bir kısmı tamamlanmış inşaatlarınızın tamamlanması için başvuru yapabileceğiniz bankalar arasında bulunmaktadır.

Şekerbank inşaat kredisinin özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kredi vadesi en fazla 120 aya kadar olmaktadır.
 • Kredi kullanımında başvuru sahipleri kendilerine en uygun ödeme planını belirleyebilirler.
 • Kredi kullanımı TL olarak yapılmaktadır.
 • Belirlenen ekspertiz değerinin %60’lık kısmına kadar kredi verilmektedir.
 • Kredi tutarı erken kapatma, erken ödeme, ara ödeme şeklinde ödeme planından belirlenmiş olan vadelerden daha evvel yapılması durumunda bütün ödemeler erken ödeme olarak kabul edilir.
 • Kredi başvurularında kefil şartı bulunmaz. Bununla birlikte banka gerekli gördüğü taktirde kefil isteme hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası’ndan İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat Bankası konutlarının yarım kalan inşaatlarını tamamlamaları için kredi fırsatı veren kamu bankaları arasındadır. 120 aya kadar uzayabilen vade seçeneklerinden yararlanmak için başvuruların Ziraat bankası şubelerine giderek yapılması gerekmektedir.

İnşaat tamamlama kredisinden faydalanabilmek için kredi başvurusunda bulunulan konutun %70 lik kısmının tamamlanmış olması detayına dikkat edilmesi önemlidir. Ayrıca kredi kullanılacak olan gayrimenkul üzerine ipotek yapılır ve bankanın ek teminat isteme hakkı vardır.

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi başvurusu yapmak için gerekli belgeleri tamamladıktan sonra şubeye giderek müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Kimlik belgeniz ile yapacağınız başvurularda başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

İş Bankası’ndan İnşaat Tamamlama Kredisi

İş Bankası inşaat tamamlama kredisi başvurularınızı kabul eden İş Bankasının sunduğu esnek vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ödeme sıklığınızı aylık olarak, 2 veya 3 aylık olarak belirleyebilirsiniz.  En az 5000 ve en fazla 1.000.000 TL olarak kabul edilen başvurular ve esnek ödeme şartlarında bilgi almak için size en yakın İş bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası faiz oranları kullanılmak istenen kredi tutarına göre ve kredi notunun durumuna göre değişiklik göstermektedir. İş Bankasının uyguladığı kredi faiz oranları hakkında bilgi almak için çekmek istediğiniz kredi tutarına ve vade süresini belirleyerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

İş Bankası inşaat tamamlama kredisi fırsatlarından yararlanmak için gelir belgesi beyan etmeniz ve kredi notunuzun yüksek olması oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan ve düzgün gelir belgesi olmayan kişilerin kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır. Bankanız gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteyebilir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir