"Enter"a basıp içeriğe geçin

İşyeri Açma Kredisi 2018

İşyeri açmak için kredi almak, sermayesi olmayan ya da yetersiz olan girişimciler için finansal kuruluşlar ve bankalar aracılığıyla yapılabilmektedir. Özel ya da kamu bankalarından uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri ile işyeri açmak ve kendi işyerinize sahip olmak için kredi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra devlet destekli girişimcilik paketlerinden de faydalanabilirsiniz. Girişimciler için özel olarak sunulan birçok fırsat bulunmakta olup ekonominin desteklenmesi ve başarılı işletmeler kurulabilmesi için kolaylıklar sağlanmaktadır.

KOSGEB İşyeri Açma Hibe Ve Kredi Destekleri

KOSGEB’in sunduğu girişimcilik destek paketine başvurarak, kendi işyerinize sahip olabilirsiniz. KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde bir iş kuracaksınız; 50 bin TL’ye varan hibe ve 100 bin TL’ye kadar kredi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik destek paketine başvuruda bulunabilmeniz tek ön şart, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmaktadır. Eğitim sonunda sahip olacağınız girişimcilik sertifikanızla, başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Eğitimler farklı illerde, farklı dönemlerde yapılmakta olup KOSGEB resmî web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Eğitimlere katılabilmek için başvurunuzu E-Devlet üzerinden yapmanız gerekmektedir. Eğitiminiz tamamlandıktan sonra iş fikriniz ile ilgili hazırlayacağınız projeyi KOSGEB’e sunabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa 150 bin TL’ye kadar işyeri açma desteği alabilirsiniz. İşyeri kredisi nasıl alınır merak ediyorsanız KOSGEB’e başvurmayı deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çiğköfteci Açmak İçin KOSGEB Desteği

Halkbank İşyeri Açma Kredisi İle Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz

Girişimcilerin yeni işlerini kurabilmeleri için Halkbank tarafından kredi seçeneği sunulmaktadır. Halkbank işyeri açma kredisi seçeneğinde;

 • Üniversite mezunu olan girişimciler için mezun oldukları bölümle alakalı iş girişimlerinde 50 bin TL’ye kadar,
 • Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifikası olan, deneyimli girişimciler için 30 bin TL’ye kadar,
 • Üniversite mezunu, deneyimli girişimciler için teknokentlerde faaliyet gösteren, patenti alınmış olan her türlü girişimleri için 75 bin TL’ye kadar uygun faizlerle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank işyeri açma kredisi hesaplama işlemi için şubelere gitmeniz gerekmektedir. Faiz oranları ve kredi koşulları kişiye özel olarak belirlenmektedir. Halkbank’ın işyeri açma kredisine başvurduğunuz tarihten itibaren işyerinizin 1 yılı aşan faaliyeti bulunmamalıdır. Bu kredi seçeneğine bir kendi işyerine sahi olmayan girişimciler başvurabilmektedir. Kredinizi alabilmeniz için şirket açılış işlemlerinin tamamlanmış olması ve vergi levhanızın bulunması gerekmektedir.

Halkbank işyeri açma kredisi için gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Başvuru formu
 • Firma sahibi ve varsa ortaklarının nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Vergi levhası
 • Noter onaylı imza sirküleri
 • Öğrenim durumunu gösterir belgeler ya da eğitim sertifikası
 • Daha önce çalışılan işyerlerini gösterir belgeler
 • Gelir Belgesi
 • Varlık durumunu gösterir belgeler (tapu, araç ruhsatı vb.)
İş yeri açma kredisi, dükkan açma kredisi

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi İle Finansal Destek Alabilirsiniz

Türkiye’de KOBİ’ler tarafından en çok tercih edilen bankalardan biri olan Vakıfbank, bireysel işyeri açma kredilerinde ipotekli ya da ipoteksiz seçenekler sunmaktadır. İşyeri açma kredisinin yanı sıra işyerinizin giderleri için bireysel finansman kredilerine de başvuruda bulunabilirsiniz. Vakıfbank kredilerinden faydalanabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.

Vakıfbank işyeri kredisi için başvurunuzu şubelerden yapabilirsiniz. Vakıfbank işyeri açma kredisi için gerekli olan evraklar şu şekildedir;

 • Vergi levhası
 • Noter onaylı imza sirküleri
 • Kimlik fotokopileri
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Ana sözleşme
 • Mal varlığına ilişkin belgeler
 • Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Cari yıl vergi beyannameleri
 • İşveren SGK hizmet dökümü

KOBİ’ler için sunulan tüm finansal desteklerle ilgili ayrıntılı bilgi için 0850 222 0 724’ü arayabilirsiniz. Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek alanında uzman müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve size özel en uygun kredi tekliflerinizi alabilirsiniz.

Devletin verdiği destek

Kosgeb yeni iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir. İş kurmak isteyen girişimciler kosgeb işyeri açma kredisi alabilmek için;

  1. Kosgeb kurs tarihlerini takip etmeli ve kursu veren kuruma kayıt işlemleri yapılmalıdır.
  2. Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılım sağlanmalıdır. 32 saatlik kurs sonunun da sertifika alınmalıdır. (Şartsız olarak herkese veriliyor. Kurs sertifikası aldığınızda kendinizi iş adamı zannetmeyin, bu sertifikaya sahip olup, bir işine yaramayan yüzlerce insan var.
  3. Kosgeb iş kurmak için desteklenen sektörlerde bir sektör seçimi yapmalı, eğer desteklemeyen işyeri seçerseniz, kredi alamazsınız. Proje örneği sayfamıza göz atarak, size uygun bir iş projesi belirleyin.
  4. İş planı hazırlayarak KOSGEB’ e başvuruda bulunmalı,
  5. İşyeri açılışı sonrasnda Kosgeb veritabanına kayıt olmalıdır.
  6. Kosgeb 50 bin lira hibe kredi verdiği gibi, bu kredinin yetmemesi durumunda ise, 100 bin lira faizsiz kredi desteği sağlamaktadır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir