"Enter"a basıp içeriğe geçin

KOSGEB Kredisi Nedir, Kimler Başvurabilir?

Genç yatırımcılara devlet destekli harika iş fikirleri KOSGEB ile gerçeğe dönüşüyor. Şimdi hayalleri gerçekleştirme vakti, aklınızdaki iş modelini hayata geçirmek için Kosgeb’in sunmuş olduğu fırsatları kaçırmayın.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 1990 yılında kuruldu. Son dönemde genç yatırımcıların artmasıyla birlikte ön plana çıkan kamu destekli bu kuruluş oldukça ilgi görüyor.

100 bin TL faizsiz kredi veren KOSGEB sayesinde birçok girişimci iş hayatında kendine yer ediniyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB’e başvurular nasıl yapılıyor sorusu merak ediliyor. Öncelikle KOSGEB’e başvurmak için hangi şartlar gerekiyor ona bakalım.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir, Nereden Başvurabilirim?

KOSGEB’e başvurmak ve kredi almak için ilk izleyeceğiniz adım KOSGEB’den onaylı girişimcilik sertifikası almak. Türkiye’nin her yerinden alacağınız bu sertifikaya İŞKUR veya KOSGEB üzerinden talepte bulunmanız gerekiyor.

Başvuru sonrası vatandaşlar bir belge ile eğitim merkezine yönlendiriliyor. Devam zorunluluğu olan bu eğitimden sonra KOSGEB’e başvurmak isteyenler iş planını sunmak durumunda. İş planı onaylandığı andan itibaren ise iş yeri açılışını gerçekleştirip, KOSGEB veri tabanına kayıt oluşturmak şartı sunuluyor. Bu işlemler sırası ile uygulandıktan sonra KOSGEB kredileri sunan bankalardan herhangi birine giderek kredi başvurusu yapılabiliyor. Öte yandan KOSGEB’e belli şartlar tamamlandığı zaman e-devlet üzerinde de başvuru sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Desteği ile Market Açmak

Peki KOSGEB hangi sektörleri destekliyor? hangi iş modelleri için destek alabiliriz. İşte Kosgeb’in hangi sektörlere destek verdiği detaylı liste.

KOSGEB’in desteklediği iş modelleri için tıklayınız.

KOSGEB’e Kimler Başvurabilir?

İş yeri açma fikri olan herkes KOSGEB’e başvuru yapabilir. KOSGEB tarafından desteklenen sektörlere 50 bin TL karşılıklı geri ödemesiz 100 bin TL faizsiz geri ödemeli hibe kredi verilmektedir. KOSGEB, madencilikten tutun da hayvancılığa kadar birçok alanda destek vermektedir. Hemen sizlerde Kosgeb desteği ile iş sahibi olun.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir