"Enter"a basıp içeriğe geçin

KOSGEB’den Ne Kadar Hibe Alabilirim

Günümüzde KOSGEB desteği ile kredi almak veya işyeri açma kredisi almak en fazla talep gören konulardan birisi fakat bu görüldüğü kadar kolay olmayan ve orta ölçeli eğitimler gerektiren bir süreç öncelikle bunu bilmelisiniz. Akabinde KOSGEB’in sunduğu geri ödemesiz kredi desteklerini incelemenizi isterim. KOSGEB’den Ne Kadar Hibe Alabilirim

Yeni iş fikrini hayat vermek isteyen girişimciler için KOSGEB den ne kadar hibe kredi alabilirim sorusunun cevabını sizler ile KOSGEP kredi sayfamızda paylaşıyoruz. Kedine ait dükkan açmak, iş kurmak isteyen ev hanımları dahil olmak üzere tüm erkek veya bayan girişimciler istenilen şartları sağlaması durumda KOSGEB hibe kredi imkanlarından rahatlık ile istifade edebilirler.

İş yeri açmak için KOSGEB den ne kadar hibe alabilirim

Bilindiği üzere KOSGEB iş fikrine sahip olan girişimcilere iş yeri açma kredisi imkanları sunmaktadır. Ülkemizin vatandaşı olan 18 yaşını doldurmuş erkek, gazi, emekli, engelli, ev hanımı, şehit yakını, bayanlar, kadın girişimciler bu teşviklerden KOSGEB başvuru yapmaları halinde istifade edebilirler, hibe kredi alabilirler.

İş yeri açmak için KOSGEB başvurusu nerelere yapılır

Hayalindeki yeni iş fikrini develet teşvikleri ile hayat vermek isteyen erkek veya kadın girişimciler KOSGEB başvuru işlemlerini İŞ KUR veya KOSGEB birimlerine yapabilirler. Sitemizde KOSGEB başvuruları BURADA yer almaktadır. İkametgah ettiğiniz ilde yapacağınız KOSGEB başvuruları sırasında tüm girişimcilere yeterlilik testleri uygulanmaktadır. Yeterli görülen girişimciler tamamen ücretsiz olarak düzenlenen KOSGEB kurslarına kayıt yapılırlar. KOSGEB kurslarını yani asıl adı olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan tüm girişimciler hazırlayacakları iş planları il KOSGEB Girişimcilik Destek Programının o yıllı ki hibe kredi imkanlarından yararlanırlar.

İlginizi Çekebilir:  Sera Kurmak için HİBE Kredi, Seracılık Hibe Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB’den Ne Kadar Hibe Alabilirim

Yukarıdaki adımları sırası ile yeri getirmeniz halinde hazırlanan iş planı projenizin de kabul görmesi ile devletten o yıl ki Girişimcilik Destek Programı kapsamındaki hibe kredi limitlerinden alabilirsiniz. 2015 yılında yeni iş yeri açmak isteyenlere 30 bin TL hibe verilirken 2016 yılında yeni iş kurmak isteyenlere 50 bin TL hibe kredi imkanı sunulmaktadır. Devlet hibe kredi destekleri hemen hemen her yıl değişiklik göstermektedir. Güncel olarak iş kurmak kendine ait dükkan açmak isteyenlere verilen hibe kredi destekleri KOSGEB Girişimcilik Destek Programı sayfamızdan bulabilirsiniz. KOSGEB’den Ne Kadar Hibe Alabilirim

Kosgeb den ne kadar hibe kredi alabilirim

Devletten ne kadar faizsiz iş yeri açma kredisi alabilirim

Yine yukarıdaki adımları izleyerek işyeri açan girişimci açtıkları dükkanın bir yılını doldurması kaidesi ile birlikte KOSGEB başvuru yaparak Girişimcilik Destek Programı kapsamında yer alan faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirler. Her yıl faizsiz kredi limitleri değişiklik göstermektedir. 2015 yılında iş kuran girişimcilere 70 bin TL faizsiz kredi imkanı sunulurken 2016 yılında bu limit 100 bin TL ye kadar çıkarılmıştır. Yine güncel olarak faizsiz kredi limitlerini BURADA yer alan programdan görebilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir