"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Kartı ile Araba Almak Mümkün mü?

Kredi Kartı ile Araba Almak Mümkün mü?

Yeni bir otomobil hayali kuranlar, kimi zaman mevcut nakit konusunda sıkıntı çekebiliyor. Durum böyle olunca alternatif bazı ödeme yöntemlerine yönelmek gerekebiliyor. Yazımızda son zamanların merak konusu olan kredi kartı ile araba almak mümkün mü, sorunun cevabını vermeye çalışacağız. Kredi kartı limiti, satın almak istediğiniz aracın değeri, tercih ettiğiniz galeri veya yeni otomobil kampanyalarından yararlanma kriterlerine göre kredi kartı ile araç satın almanın alternatif yöntemleri var. Aracın tamamını nakit olarak karşılaşamıyorsanız, bu tutarları bazı prosedürlere uyarak kredi kartı ile halledebilirsiniz. Şimdi kredi kartı ile araba satın almak için değerlendirebileceğiniz alternatiflere göz atalım.

Kredi Kartı ile Nasıl Araba Alınır?

Bu sorunun cevabını iki şekilde verebiliriz. İlki oto galerilerden araç satın alma işlemidir. Bilindiği üzere galericiler, mevcut ikinci el araçları satışa çıkardığında kredi kartı ile ödeme kabul ediyorlar. Örneğin 50.000 TL değerinde bir araç satın almak istiyorsunuz ve kullanılabilir kredi kartı limitiniz 20.000 TL düzeyinde. Bu durumda 30.000 TL nakit ve 20.000 TL kredi kartı çekimi şeklinde ödeme yapabilirsiniz. Bankanızın iş yeri ile anlaşmasına göre taksitlendirme avantajı varsa, bu tutarı taksitli ödeyebilirsiniz. Şayet taksit anlaşması yoksa, tek çekim olarak ödediğiniz tutarı, işlem sonunda taksitlendirebilirsiniz. Kredi kartı harcamalarının taksitlendirilmesinde vade farkı uygulaması mevcuttur.

Kredi kartı ile araba almanın bir diğer yolu da sıfır araç satışlarında uygulanan kampanyalardır. Bazı otomobil markaları, yeni otomobil satışlarında bir kısmı peşin alınmak şartıyla, kredi kartı ile ödeme teklifi sunabiliyor. Galerilerden otomobil alır gibi, nakit ödemede zorlandığınız miktar için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Bazı otomobil markaları, yeni otomobil satışlarında 5 yıla kadar %0 faiz veya %0,99 gibi düşük faiz oranları uygulayabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kredi Kartı ile Araba Alırken Uygulanacak Maksimum Vade Sayısı

Eğer otomobil alımında kredi kartı kullanıyorsanız, belirli bir vade sayısına kadar bankanız izin vermektedir. Kredi kartı ile araba alırken uygulanacak maksimum vade sayısı 18 aydır. Bazı bankalar ise 12 ay şeklinde taksitlendirebilmektedir. Taksit sayısı arttıkça vade farkı da artmaktadır. Ödemelerinizi ne kadar kısa sürede yaparsanız, geri ödeme miktarları o kadar düşecektir. Kredi kartından yapılan harcamalar için bazı bankalar +2, +3, +4 veya +6 taksit imkanı sunmaktadır. Bankanızın çağrı merkezini arayarak faiz oranları ve vade sayıları hakkında net bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmalı Galerilerden Kredi Kartı ile Araba Satın Alma

Erel Otomotiv, General Otomotiv gibi bazı anlaşmalı galeriler, kredi kartına taksitli araba satışı yapmaktadır. Hatta birçoğu faizsiz taksit seçeneği de sunuyor. Burada önemli olan galerinin banka ile anlaşmasıdır. Oto galeriler, yeni araç satın alımlarında 1 yıl garanti, 2 yıl garanti gibi ek paketler de sunabilmektedir. Galerilerle görüşme sağlayarak otomobil alım şartlarını ve kredi kartına uygulanacak vade oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir