"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bazı insanlar bankalardan kredi kullanmak istediklerinde yetersiz kredi notu sebebi ile kredi kullanamıyor. İşte bu noktada kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları araştırmaya koyuluyoruz. Hemen aşağıda sizler için günümüzün güncel kredi notuna bakmadan kredi veren bankalarını listeledik.

Bankalar bazı durumlarda kredi alamayan müşterileri için çeşitli kampanyalar başlatırlar. Sicili bozuk olanlara, az riskli kredi notuna veya tamamen düşük kredi notuna kredi verebiliyorlar. Kredi notunuz sıfır ile 699 arasında ise en riskli gruptasınız demektir. Bu durumlarda bankaya kredi notu yüksek ve sabit geliri olan bir kefil sunarak kredi çekebilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizler için 800 puana ve düşük kredi notuna kredi veren bankaları araştırdık.Bu kampanyalar bu yıl verilmiş olup 2019 yılında farklı kampanyalar düzenlenebilecektir. Bankalar tarafından bu konu ile ilgili herhangi bir bilgi elimize ulaştığında sizlerle paylaşacağız. Kredi veren bankalar ile ilgili tüm detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusu yapanların Kredi notuna bakmadan kredi veren bankaların varlığından haberiniz yok mu? Öyle ise sizin için özellikle de kredi notunu düşük, sicili bozuk ve bankalardan kredi almakta zorlananlar için müjdemiz var. Bankalara ihtiyaç kredisi başvuru yapıp kredi notu düşüklüğü nedeniyle kredi alamayanlar bu haberimiz sizin için. Kredi notunuz düşük diye üzülmeyin. Kendinize bir kefil bularak kefilin mal beyanı ile kendinize ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Ülkemizde birçok banka kredi notu düşük olan müşteriler için kredi vermezler. Kredi veren bankalar kredi notu düşük olan müşterileri için kendilerine kefil getirmeleri şartıyla kredi vermektedir. Kredi notuna bakmadan kefille kredi veren bankalardan kendinize bir kefil bularak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankalardan çektiğiniz kredilerin aylık taksit ödemelerini, kredi kartı borç ödemelerinizi zamanında yapmazsanız, ödemelerinizi aksatırsanız kredi notunuz düşer. Kredi notu düşürülen müşteriler bankalar tarafından Kara listeye alınarak sicili bozuk olarak adlandırılır ve kredi notu düşüklüğü sebebiyle hiç bir bankadan artık kredi alamaz hale getirilirsiniz.

Ücretsiz kredi notu sorgulama için tıklayınız.

İhtiyaç kredisi başvurularında kredi değerlendirme kriteri olarak ilk bakılan hiç şüphesiz kişinin kredi notudur. Kredi notu düşük olanlara kredi notuna hiç bakmadan kredi veren bankalardan tam size göre ihtiyaç kredisi geliyor. Banka kredi notuna bakmıyor diye diğer mevzuatlarını uygulamıyor değil. Elbetteki kişinin kredi notu ne kadar önemini yitirse de kredi başvurusunun onaylanabilmesi için mutlaka kişinin kendine kefil bulması gerekiyor. Yani bankalar bu durumda olan kişiler için söz konusu ihtiyaç kredisini kefil şartıyla veriyor.

800 Puana kredi veren bankalar

10 bin lira tutarında 24 ay vadeli, gelir belgesi şartı olmadan, % 1.69 ve % 1.79 faiz oranları ile 100 TL ile 270 TL arasında değişen kredi komisyonu ile verilen ihtiyaç kredisini kredi notuna bakmadan verebilmesi için kişinin kefil bulması gerekiyor. Bulduğunuz kefilin kendi üzerine kayıtlı gayrimenkul tapusu bankaya teminat olarak gösterilir ve banka tarafından sadece bu belge ile kredi alabilirsiniz. Bankaya gösterilecek olan gayrimenkul üzerinden lehine ipotek tesis etmeden kredi kullandıracaktır. Kefile kredi olarak düzenlenen kredi kampanyası en az 3 bin lira tutarında en fazla ile 10 bin lira tutarında kullandırılacaktır.

  • Akbank,
  • İş Bankası,
  • TEB,
  • Garanti,
  • Yapı ve Kredi,

bu bankaların bir çoğu KKB sicilinizi düzeltmenizi talep edeceklerdir. Bankalar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi notu düşüklüğü nedeniyle sizde kredi veren bankalardan kredi alamıyorsanız Kefile kredi kampanyasından yararlanmak için banka şubelerine giderek kendinize bir kefil ve kefile ait bir gayrimenkul belgesi göstererek bankadan en fazla 10 bin lira tutarında 24 ay vadeli % 1.69 dan başlayan faiz oranları ile kredinizi alabilir, bu kredi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı bir çırpıda halledebilirsiniz.

Kredi borcunuzun aylık taksitlerini yani borç ödemelerinizi zamanında ve aksatmadan yapmaya özen göstererek de bir sonraki aşama olan kredi notunuzu yükseltmeye geçebilirsiniz. Her şey sizin elinizde.

Akbank Kredi Notu Olmadan Kredi İmkanı Sağlıyor Mu?

Özel kuruluşlu olan bir çok banka, müşteri kapasitesini arttırmak adına gelir belgesi olmadan veya kredi notuna bakmadan kredi imkanı sunmaktadır. Bu durum rakip bankalar için olumsuz olarak görülmüş olsa da nakit ihtiyacı olan çok sayıda vatandaşımız için kaçırılmayacak büyük bir fırsat olmaktadır. Kredi notuna bakmadan finansman desteği sağlayan bankalardan biri olan Akbank aynı zamanda gelir belgesi olmayan vatandaşlarımız için de kredi imkanı sağladığına dair bir çok kez reklam vermiştir. 60 ay vade ile 20 bin Türk Lirasına kadar kredi desteği sağlayan banka özellikle internet bankacılığı ile daha avantajlı ve cazip kredi fırsatları sunmaktadır. Akıllı telefona sahip olan çok sayıda vatandaşımız Google Play Store uygulamasını kullanarak akbank direkt uygulamasını telefonuna indirerek tüm avantajlı kredi imkanlarından faydalanabilirken bankacılık işlemlerini de bu uygulama sayesinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notu Nedir, Kredi Notunu Yükseltme Yöntemleri Nelerdir

İş Bankası İnternet Bankacılığı

Teknoloji bu kadar hızlı bir şekilde ilerlerken çok sayıda vatandaşımız teknolojik çağa ayak uydurmuş ve bankacılık işlemlerini bile internet üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu sayede artık kredi çekmek için veya kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine giderek saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan internet bankacılığını kullanabilir ve kredi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik internet bankacılığı kullanmış olduğunuzda bankalar sizden kredi çekme aşamasında istemiş oldukları teminat, kefil, kredi notu veya gelir belgenize bakmaksızın kredi olanağı sağlamaktadır. Bu bankalardan bir tanesi olan iş bankası da internet bankacılığı sayesinde size zorlanmadan finansman desteği sağlamaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası

Cepteteb uygulaması sayesinde kredi çekmeyen kalmasın sloganını yanı sıra diğer bütün bankacılık işlemlerinizi de kolay bir şekilde finansman desteği sağlayan banka kredi notu düşük olan vatandaşlarımıza kefil karşılığında kredi imkanı sağlamaktadır. Ayrıca tüm bunların yanı sıra İnternet bankacılığı kullanarak da 20 bin Türk Lirası değerinde 60 ay vade ile kredi imkanı sağlanırken gelir belgesi göstermeden de finansman desteğinizi karşılayabilirsiniz.

Garanti Bankası Finansman Desteği

Geçmiş olduğumuz yıllar içerisinde sosyal medya ve televizyon reklamları ile oldukça sık karşılaşmış olduğumuz bu banka diğer bankalar gibi gelir belgesiz kredi imkanı sağlarken aynı zamanda konut kredileri, araç kredileri, ihtiyaç kredileri ile içimizi ferahlatırken bayram öncesi sıkıntıda olan vatandaşlarımızı da düşünerek onlar için avantajlı finansman desteği sağlamayı da unutmamıştır. İnternet bankacılığını kullanarak kolay kredi çekebileceğiniz gibi bankacılık ile gerçekleştirebileceğiniz bütün işlemlerinizi tek bir tuş ile yapabilir ve işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yapı Ve Kredi Bankası

Yapı kredi bankası kredi işlemlerinin yanı sıra kredi kartı işlemlerinizde de oldukça cazip fırsatlar ile karşınıza çıkarken aynı zamanda kefil ve teminat göstererek kredi çekme olanağınızı biraz daha arttırır ve acil nakit ihtiyacınızı kolayca karşılamanız için yardımcı olacaktır. İndirmiş olduğunuz uygulama sayesinde kredi kartınız üzerinden kredi çekme olanağınız artarken aynı zamanda kefil ve gelir belgesi göstermeden ihtiyaç duymuş olduğunuz nakdi 60 ay vade ile size sunacaktır.

Kredi Notuna Göre Risk Grupları

Findeks kurulmuş olduğu tarihten bu yana ülkemizde bulunan tüm bankalar müşterilerinin kredi notunu takip etmekte ve buna göre değerlendirmeye tabi tutmaktadır. KKB Puanlama sistemi en alt seviye olan sıfır puandan başlayarak en yüksek olan 1900 puana kadar seviye belirlemektedir. Buna göre aşağıda maddeler halinde kredi notuna göre risk gruplarını belirteceğiz.

  • Sıfır puan ile 699 puan aralığına sahip olan şahıslar en riskli grupta yer almaktadır.
  • 700 puan ile 1099 puan aralığına sahip olan vatandaşlarımız orta riskli grupta yer alırken risk içeren gruba nazaran kredi çekebilmeleri ve bunun yanı sıra kefil ve teminat gösterme durumlarına göre değişiklik göstermektedir.
  • 1100 puan ile 1499 puan aralığına sahip olan vatandaşlarımızın risk grubu az riskli olarak belirlenmişken çok sayıda banka kefil ve gelir belgesi durumuna göre kredi imkanı sağlayabilmektedir.
  • 1500 ve 1699 puan aralığına sahip olan banka müşterilerinin kredi not ortalaması iyi olarak snıflandırılmaktadır. Ve bu sayede başvuruda bulunmuş oldukları kredi sonuçları olumlu olarak yanıt bulmaktadır.
  • 1700 puan ile 1900 puan aralığına sahip olan banka müşterilerinin kredi notları çok iyi durumdadır. Bu müşteriler genellikle çok sık kredi başvurusunda bulunup kısa vadede borçlarını ödeyen ve hiç bir sıkıntı yaşamadan ve taksit atlamadan ödeme yapan müşterilere başvurmuş oldukları yüksek limitli kredi olanaklarından da kolay bir şekilde faydalanabileceklerdir.

Bankalar genel anlamda kredi notuna önem vermektedir. Ancak bazı durumlarda çeşitli kampanyalar uygulamaktadırlar. Bankaların 2019 yılına özel kampanyaları başladığında sizler ile en kısa zamanda paylaşacağız. Sağlıcakla esen kalın.

Kaynak: https://www.kosgebkredisi.com/kredi-notuna-bakmayan-bankalar/

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir