"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Artık eskiye mi dönüyoruz! Bazı durumlarda kredi kartı almak hiç kolay değil. Özellikle bankaların kara listesine takıldıysanız size kredi kartı vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Peki doğru başvuru nasıl yapılır detayları nelerdir işte bütün ayrıntıları ile Kuveyt Türk kredi kartı başvuru detayları.

Tüketiciler artık nakit para taşımak yerine daha rahat ve daha hızlı işlemler sunabilen kredi kartlarını yanlarında taşıyarak hayatlarının her anında alışverişe dayalı ödemeler yapabiliyor. Özellikle de kredi kartının avantajları kapsamında yer alan fırsatlardan yararlanmak adına taleplerde bulunan tüketiciler, bu doğrultuda bankaların bir takım isteklerini yerine getirmek zorunda olmaktadırlar. Tüketiciler başvuruda bulundukları kredi kartını kendileri de seçebiliyor. Eğer bir sorun teşkil etmiyor ise ve üst limit gibi birtakım şartlara dayalı başvuruların sorunsuzca geçmesi dahilinde bankalar ait birbirinden farklı kredi kartı ürünlerinden faydalanmak oldukça kolay olmaktadır. Öte yandan bankaların anlaşmalı üye işyerlerinden de alışveriş yapmakta olan tüketiciler ekstra indirim, ekstra taksit seçenekleri ve daha birçok farklı avantajdan yararlanabiliyor. Kuveyt Türk Bankası ise bu doğrultuda en iyi avantajlara sahip kredi kartı ürünlerini tüketicilere sunuyor.

Kuveyt Türk, Türkiye bankacılık sektörüne 1989 yılında giriş yapmış ve günümüze kadar gerek bireysel, gerek ise kurumsal alana yönelik kredili ürünler üzerine faaliyetlerde başarılar sağlamıştır. Kredi ve kredi kartı gibi kredili ürünlere yönelik yapılan başvuruları büyük çoğunlukta onaylayan bir yapıya da sahip olmaktadır. 2016 yılında katılım bankası olarak da ek faaliyetlerine başlayan banka birçok kişinin sorunlarına yönelik faydalar sağlamaktadır. Özellikle de kredi kartı başvurularında gerekli temel şartların sağlanması halinde birden fazla kredi kartı ürününü müşterisi veya müşterisi olmak isteyenlere sunuyor. Konumuzun devamında Kuveyt Türk kredi kartları ile ilgili tüm bilgilere sahip olabileceksiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde katılım bankacılığı alanında en iyi banka kuruluşları arasında yer alan Kuveyt Türk Bankası, özellikle de tüm ihtiyaçlara yönelik sunduğu kredi kartlarında masrafsız kullanım sunuyor. İhtiyaca yönelik kredi kartları sayesinde sizlerde alışverişlerinizde fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Ek avantajların bulunduğu kredi kartlarından faydalanmak için ise birtakım başvuru kanalları bulunuyor bunlardan yola çıkarak başvurunuzu gerçekleştirebilir, Kuveyt Türk ailesinin bir müşterisi olabilirsiniz. Ek bilgi olarak Türkiye’deki bankalar arasında kredi kartı ile altın satın alma durumunu ilk ortaya çıkaran banka konumunda da olmaktadır. Bu nedenle altın üzerine yatırım yapanların ilk tercihi Kuveyt Türk Bankası olmaktadır.

Kuveyt Türk Bankası Kredi Kartları Hangileridir?

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusunda bulunanların büyük bir çoğunluğu genellikle “Sale Plus” adına sahip kredi kartı ürünü türünü seçmektedir. Bol avantajlara sahip bu kredi kartında sürekli olarak indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. Öte yandan ihtiyaç kredi kartı da sıklıkla tercih edilen kredi kartlarından biri olmaktadır. Bu kredi kartı kısa vadeli kullanımlar için anlık ihtiyaçlara yönelik tercih edilen bir kredi kartı ürünü olmaktadır. Kredi çekmeye gerek duymadan ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilir, taksitler eşliğinde ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk Bankası’na ait kredi kartları aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Sale Plus
  • Altın Kart
  • İhtiyaç Kart
  • Seyyah Kart
Kuveyt Türk Sale Kart Başvurusu

Kuveyt Türk Sale Plus Kredi Kartı Özellikleri

Sale Plus kredi kartı sürekli indirim kazandıran ve bunlara ek olarak taksitli alışveriş yapabilme olanaklarını sunuyor. Sale Plus kredi kartına yönelik 3 farklı alt kredi kartı türü bulunmaktadır. Bunlar; Gold, Platin ve Klasik kredi kartları olmaktadır. Anlaşmalı üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde ekstra indirimler kazanabilir, indirimli olarak aldığınız ürünlerin tamamına kredi kartınız üzerinden taksitlendirme yaparak daha orantılı bir şekilde her ay düzenli olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan sürekli kampanyaların düzenlendiği kredi kartına yönelik tüm kampanya bilgilerini Kuveyt Türk resmi internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Harcamalarınızda taksitlendirme olanağına sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda her harcamanızda altın puanlarda kazanabilirsiniz. Kazandığınız tüm bu puanları biriktirerek ücretsiz alışverişlerinizi anlaşmalı üye işyerlerinden yapabilirsiniz. Kredi kartının sevilmeyen yanlarından biri de kredi kartının asgari ödeme miktarının %100 olması üzerinedir. Ödenecek olan ekstrenin gecikme faizi ise %2,52 oranında olmaktadır. Harcamalarınıza yönelik taksitlendirme işlemlerinizi “444 0 123” numaralı destek hattını arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak yapılan taksitler peşin fiyatına alınan değer üzerinden değil, vade farkı uygulanarak yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Altın Kart Başvurusu

Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri

Altın kart bilindik kredi kartı özelliklerine göre daha farklı bir işleyiş sergiliyor. Bu kart türünde vadesiz hesabınızda bulunan limite yönelik alışverişler yapabilmektesiniz. Vadesiz hesabınızda para bulunmamasıyla birlikte ise karta tanımlanan limit üzerinden harcamalar yapabiliyorsunuz. Bütün ATM’lerden bankamatik kullanır gibi kullanabilirsiniz. Altın kredi kartı ile yapacağınız tüm harcamalarınızda bankaya ait diğer kredi kartlarındaki gibi altın puanlara sahip olabiliyorsunuz. Biriktirdiğiniz bu altın puanlar ile alışveriş yapabilir ve ödemelerinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Altın kart içerisine tanımlayabileceğiniz maksimum limit tutarı 2.000 TL olmaktadır. Bu kredi kartına yönelik başvurularınızı size en yakın şubeden gerçekleştireceğiniz gibi, hemen altta yer alan kanallar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Başvurusu

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Özellikleri

Bankaya ait ilgili kredi kartlarından bir diğeri de ihtiyaç kart olmaktadır. Bu kredi kartını mobilya, evlilik, tatil ve diğer ihtiyaçlarınıza yönelik harcamalarınız için değerlendirebilirsiniz. Bu kredi kartı ile yapacağınız ihtiyaç dahilinizdeki harcamalarınızı 6 ila 34 aya kadar uzayan taksit seçeneklerini de tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın diğer kredi kartlarında da olduğu üzere vade farkı yansıtılmaktadır. İhtiyaç kart ürünü diğer kredi kartları gibi alkollü içecek, tekel ürünleri, gıda ve akaryakıt harcamalarına tabii edilemez, yani kullanılmamaktadır. Bu kredi kartını en fazla 2 ay kullanabilirsiniz, 2 ay sonrasında kredi kartı otomatik olarak kendiliğinden pasif duruma düşmektedir. Kredi kartına başvuru yapabilmek için aşağıda bulunan kredi kartı başvuru yollarından birini tercih ederek yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı ile Araba Almak Mümkün mü?
Kuveyt Türk Seyyah Kart Başvurusu

Kuveyt Türk Seyyah Kart Özellikleri

Özellikle de umre veya hac ziyareti vazifelerini yerine getirmek isteyenler için özel olarak geliştirilen kredi kartı sayesinde kutsal topraklara giderek tüm harcamalarınızı bu kredi kartından avantajlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredi kartını kutsal topraklarda ve daha birçok dünya ülkesinde rahatlıkla kullanabilirisiniz. Suudi Arabistan’da bulunan ATM makineleri üzerinden kredi kartı limitinizi %50’sine, yani yarısına kadar nakit avans kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm harcamalarınızı 9 aya kadar uzayabilen taksit aralıklarından birini tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz. Birçok seyahat acentesi ile anlaşmalı bir şekilde işleyiş gösteren Seyyah karta sahip olabilmek için internet bankacılığı üzerinden veya diğer kanallar üzerinden de bilgiler alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası’ndan Kredi Kartı Başvuruları Hangi Yollarla Yapılır?

Bu banka üzerinden kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız birtakım kanal yollarından kredi kartı başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankalara göre birçok farklı yol üzerinden yapılması uygun olan kredi kartı başvurunuzu ister internet üzerinden, ister şubeye giderek veya dilerseniz ATM’ler üzerinden de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kuveyt Türk İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu
  • Kuveyt Türk Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu
  • Kuveyt Türk ATM’lerden Kredi Kartı Başvurusu
  • Kuveyt Türk Şubelerden Kredi Kartı Başvurusu

Not: Kuveyt Türk Bankası telefon bankacılığı ve SMS ile yapılan kredi kartı başvurularını kabul etmemektedir.

Kuveyt Türk İnternet Üzerinden Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hemen her bankanın artık teknoloji ile önemli derecede bir bağlantı içerisinde olduğunu lanse ediyoruz. İşte onlardan biri de ATM veya şubelere dahi gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden rahatlıkla yapılabilinen kredi kartı başvuruları üzerine olmaktadır. Türkiye’de dijital bankacılık Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu üzerinde öncülerden biri olan Kuveyt Türk Bankası, internet üzerinden kolay ve hızlı kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor. Kredi kartı başvurularınızı resmi web site üzerinden gerçekleştirebilir, en kısa zaman içerisinde adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu için “buraya” tıklayarak ilgili bankanın resmi web sitesinin ana sayfasına yönlenebilirsiniz. Burada bulunan kredi kartları menüsüne giriş yaparak bireysel ya da isteğe bağlı olarak kurumsal kredi kartları bölümüne girerek gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Vakit kaybetmek istemiyorsanız, kredi kartlarına ilişkin başvuru formlarını doldurarak direkt olarak başvurunuzu gönderebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan başvuru formunu eksiksiz, hatasız ve doğru bilgilerle doldurarak göndermeniz halinde kredi kartınızın daha hızlı onaylanmasında etki yaratabilirsiniz. Başvuru esnasında vermiş olduğunuz GSM numarasına ortalama 5-10 dakika sonra olumlu ya da olumsuz nihai kararını taşıyan SMS banka tarafından size bildirilecektir. Eğer olumlu ise en kısa zamanda adresinize kredi kartınız gönderilecektir veya size şubeden teslim almanız istenecektir.

Kuveyt Türk Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha önceleri kredi kartı başvurularını mobil bankacılığa kapalı tutan Kuveyt Türk, geliştirmiş olduğu mobil uygulama sayesinde artık kredi kartı başvurularına da yer vermektedir. Müşterileri için özel olarak geliştirdiği uygulamayla aynı zamanda banka müşterisi olmasanız dahi kredi kartı başvurusunu yapabilmektesiniz. Bankacılığa yönelik birçok işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz mobil uygulama sayesinde bankaya ait kredi kartları üzerine istediğiniz ürüne başvuru da bulunabiliyorsunuz. Mobil uygulamayı ister iOS ya da dilerseniz Android işletim sistemine ait akıllı telefonlarınızın tamamında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Size kalan sadece arkanıza yaslanmak ve çok kısa sürecek olan başvuru neticesini beklemek oluyor.

Kuveyt Türk ATM’lerden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin birçok şehrinde bulunan ATM’leri üzerinden çok sayıda bankacılık hizmetlerini sunan Kuveyt Türk, bu makineler üzerinden aynı zamanda müşterilerine ve müşterisi olmak isteyenlere kredi kartı başvurularında da yardımcı oluyor. Birçok bankacılık hizmetlerinin yapılabildiği ATM’lerden artık bankaya ait kredi kartlarından dilediğinize başvurularda bulunabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu servis sayesinde bankanın kredi kartlarından birine sahip olarak tüm ödemelerinizi bu kredi kartları üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Öte yandan Kuveyt Türk ATM’ler üzerinden ilk çeyrek altın satın alma imkanını sunan banka olarak da bilinmektedir.

Kuveyt Türk Şubelerden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık pek kimse rağbet göstermese de halen teknolojiye ısınamayan birçok kişi kredi kartı başvurularını yüz yüze görüşmeler sağlayarak yapmak istemektedirler. Bu nedenle faaliyetlerine halen şubelerinden de devam ettiren Kuveyt Türk kredi kartı başvurularını da şubeleri üzerinden sunabilmektedir. Kredi kartlarına yönelik müşteri danışmalarından en ince ayrıntısına kadar tüm bilgileri alabilir, ilgili formları doldurduktan hemen sonra kredi kartı talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan kredi kartının tüm detaylarını da dilerseniz yetkili personeller size sunabilmektedir. Daha kapsamı ve daha hızlı bir kredi kartı başvurusu yapabilmenizin yollarından biri de şubeleri tercih ederek yapacağınız talepler olmaktadır. Daha fazla ayrıntılı bilgi için ise bankaya ait olan 0850 251 1 123 numarasına sahip çağrı merkezini arayarak size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartları Avantajlı Mı?

İlgili banka her ne kadar diğer bankalar gibi fazladan olanak tanımasa da birçok kredi kartına göre de oldukça avantajlı olmaktadır. Özellikle de altın üzerine yatırım yapmak isteyenler için ideal kredi kartları da sunan ilgili banka, harcamalarınızda tıpkı Bonus para, World puan ve Chip para gibi “Altın Puan” vererek biriktirdiğiniz bu altın puanları harcamalarınızda kullanmanıza olanak tanımaktadır. Diğer birçok kredi kartına göre yine de özellikleri bulunuyor. Tabi bu tamamen sizin hangi alana yönelik yaptığınız harcamalara da bağlı olmaktadır. En sık tercih edilen ürün türü ise Sale Plus olmaktadır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir