"Enter"a basıp içeriğe geçin

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (4 Banka)

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar, Kolay Eğitim Kredisi Almak, Özel Okullar için Eğitim Kredisi ve Öğrenciler için en uygun kredi sunan bankaların listesini sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğrenciler için bankalardan kredi almak, uygun faiz oranları ve esnek geri ödeme seçenekleriyle eğitim ihtiyaçları için kolaylık sağlamaktadır. Bankalar tarafından öğrencilere özel sunulan kredi seçenekleriyle eğitim hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilere özel sunulan krediler için bazı dönemlerde oldukça uygun kampanyalarda sunulmaktadır. Güncel olarak yenilenen kampanyaları takip edebilir, eğitim masraflarınızın tamamını karşılamak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrenciye kredi veren bankalar 2018 yılı için gelir belgesi ve yüksek kredi notu talep etmektedir. Öğrencinin geliri yoksa velisi tarafından eğitim masrafları için kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda bankalar ek teminat ya da kefil talebinde bulunabilmektedir. Öğrenci velisinin gelirini belgeleyebiliyor olması, kredi başvurularında büyük önem taşımaktadır.

Yapı Kredi Bankası’ndan Öğrencilere Özel Kredi: Eğitim Kredisi

Öğrenciler ya da velileri tarafından başvurulabilen eğitim kredisi, 36 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Yapı Kredi öğrenci kredisi ile 50 bin TL’ye kadar olan eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz. %2,71’den başlayan faiz oranları ile sunulan eğitim kredisinde en düşük başvuru tutarı bin TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi eğitim kredisi başvurusu için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Gelir Belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Öğrencinin ya da velisinin ve varsa kefilin)
 • İlgili eğitim kurumunun vereceği kabul mektubu
 • Eğitim kurumunun ödeme planı
 • Eğitim kurumundan alınmış proforma fatura

Eğitim kredisi başvurusu 24 saat içerisinde sonuçlanmakta olup yurtiçi ya da yurtdışı okul hesabına transferlerde ücret alınmamaktadır. Geri ödeme seçenekleri esnek olarak sunularak, geri ödeme rahatlığı sağlamaktadır.

Öğrencilere kredi veren bankalar, eğitim kredisi nasıl alınır

İş Bankası’ndan Öğrencilerin Eğitim Masrafları İçin: Eğitim Kredisi

İş Bankası öğrenci kredisi kapsamında eğitim masraflarının tamamının karşılanabilmesi adına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Özel okul ya da üniversite masrafları için %2,45’ten başlayan faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz. Eğitim kredisi başvurusu için ihtiyacınız olan evraklar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Eğitim için ödenen bedelin fatura aslı
 • Öğrenci kayıt belgesi
İlginizi Çekebilir:  PTT Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Eğitim Kredisini çekebilmek için direk İş Bankası şubelerine başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Denizbank’tan Öğrencilere Özel Uzun Vadeli Kredi Seçeneği: Eğitim Kredisi

Her türlü özel okul, özel kurs ya da üniversite ücretleri için Denizbank eğitim kredisine başvurabilirsiniz. Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleriyle eğitiminize ara vermeden, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank öğrenci kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Öğrenci kabul belgesi

%2,34’ten başlayan faiz oranları ile sunulan eğitim kredisi başvurularınızı şubelerden yapabilirsiniz. Denizbank resmî web sitesinden bulunan hesaplama aracı ile detaylı hesaplama işlemini ve ön başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

QNB Finansbank’tan Öğrenciye Özel İhtiyaç Kredisi

Gelirini belgeyebilen öğrenci ya da öğrenci velileri için sunulan özel kredi QNB Finansbank tarafından sunulmaktadır. Öğrenci ihtiyaç kredisi için dosya masrafı alınmamaktadır. Bunun yanı sıra 3 ay erteleme fırsatından da faydalanabilirsiniz. 60 aya varan vade seçenekleriyle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi vadeniz boyunca hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.

Bunun yanı sıra Erasmus+ Kredisi seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Avrupa’da anlaşmalı okullarda yüksek lisans yapabilmeniz için;

 • 1 yıllık yüksek lisans programları için 64 bin TL’ye kadar,
 • 2 yıllık yüksek lisans programları için 96 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvurunuzu QNB Finansbank şubelerine uğrayarak yapabilirsiniz. Yüksek lisans için kabul edildiğiniz okulun belgeleri, kabul belgeniz ve kimliğinizle başvurunuzu yapabilirsiniz. Türkiye’de üniversite eğitimini tamamlamış ve Avrupa’da yüksek lisans için kabul almış her öğrenci kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir