"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sanal Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

İşini mobil dünyaya taşıyanlar için harika bir durum sanal kart özellikle pek güvenli olduğunu söyleyemediğimiz sanal alemde kredi kartı bilgilerini vermekten çekinen kullanıcılar için sanal kart oluşturmak ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmak artık çok kolay. Aşağıda detaylı bir şekilde sanal kredi kartı nasıl oluşturulur ve nerelerde kullanılır anlatılmaktadır.

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kredi kartınızı çalıştığınız bankadan alabilirsiniz. Sanal kartı kullanmak istiyorsanız, internet bankacılığıyla, şubeden ya da telefonla arayarak sanal kredi kartı  edinebiliyorsunuz. Sanal kredi kartını adından da anlayacağınız gibi sadece internet ortamında kullanılıyor. Elinizde somut herhangi bir kart olmuyor. Fakat eğer isterseniz bazı bankalar temsili olarak sanal kartı gönderiyor.

Sanal Kart Limiti Nedir?

Sanal kartın limitini kendiniz belirliyorsunuz. Sanal kartı ilk aldığınızda sıfır limitli bir kart oluşturmuş oluyorsunuz sonra, yapacağınız alışverişe göre limiti belirtebiliyorsunuz. Bu alışverişiniz asıl kartınızın limitinden düşüyor ama hiç bir şekilde asıl kartınız bilgileri internette paylaşılmıyor.

Market Alışverişlerinde Sanal Kart Kullanabilir miyim?

Marketten yaptığınız ya da somut olarak harcama yaptığınız herhangi bir yerde sanal kartınızın geçerli olması mümkün değil. İsterseniz sanal kartınızın limiti 10 bin TL olsun. Bunu sadece internet üzerinden yapabileceğiniz alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kendi ana kredi kartınızın yanında çıkan bu sanal kartta kendi limitinizi kendiniz belirlediğiniz için daha güvenilir harcama yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans Faizleri

Sanal Kartın Avantajları Neler?

Sanal kartın ilk avantajı limitinizi kendiniz belirliyor oluşunuz. Bankanıza başvuru yaptığınız zaman sıfır limitle başlayan kredi kartınızı daha sonra istediğiniz miktara çıkarabilirsiniz. Örneğin internet üzerinden 500 TL’lik bir alışveriş yapmak istiyorsunuz, bunun için kartınıza sadece 500 TL yüklemeniz yeterli. Çok da emin olamadığınız bir siteden alışveriş yapıyorsanız az limit yüklediğiniz için paranızı fazladan çekemez.

Sanal kartınızın hesap kesim ücreti ana kartınızın hesap kesim ücretiyle aynıdır. Güvenilir olmasının yanında limitinizi siz belirlediğiniz için ne kadar harcama yaptığınız konusuna daha fazla hakim olmuş olursunuz.

Sanal Kart Üzerinden Taksit Yapılır Mı?

Sanal kartınız üzerinden taksit yapma imkanınız var. Birçok site alışveriş zamanında taksit seçeneği sunuyor. Bu taksit seçeneğinden sadece ana kredi kartınızdan değil sanal kredi kartınızdan da yararlanabilirsiniz. Taksit seçeneğinin olmasının yanı sıra sanal kredi kartınıza yıllık ücret ödeme yapmanıza gerek yok. Özel indirimlerden, puan ve bonus kampanyalarından da sanal kredi kartınız sayesinde yararlanabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir