"Enter"a basıp içeriğe geçin

SSK Olmadan Kredi Çekebilir miyim?

SSK Olmadan Kredi Çekilir Mi?

Hayatın her döneminde karşılaşılan borçlar ve maddi sıkıntıların imdadına bankaların kişilere yardımcı olabilmek amacıyla verdikleri kredi ürünleri koşmaktadır. Bu krediler sayesinde kimi insanlar ev, araba gibi büyük ihtiyaçlar için kimileri ise düğün gibi hayatları açısından önemli işlerde büyük rahatlık yaşamaktadırlar. Hemen hemen herkesin başvurup alabileceği krediler konusunda ise bankalar titiz davranmaktadırlar. Kişilerin kredi çekebilmek açısından bankalar açısından kredi notu gibi bazı kriterlere uymaları gerekir. Bu kredi notu ise kişinin bankalar tarafından herhangi kötü bir sicile sahip olmamaları veya kredi çekebilmek için diğer gerekli şartları yerine getirmeleri ile ilişkilidir.

SSK olan bir kişinin kredi çekme ihtimali daha yüksektir

Bankalar açısından kredi verilecek müşterilere bakıldığında kişinin sigortalı olup olmaması çok önemlidir. Kişilerin kredi çekebilmesi açısından bakaya düzenli bir gelirinin olduğunu beyan etmesi en önemli etkendir. Aylık olarak düzenli geliri olmayan kişilerin kredi çekmesi mümkün değildir.

Bu durumda bankalar sizden maaş bordrosu talep ederek bu belge üzerinden kredi çekip çekemeyeceğiniz konusunda gerekli kontrolleri sağlayıp size yardımcı olabileceklerdir. Kredi notunuzun da yüksek olması durumunda kredi çekebilmeniz için önünüzde hiçbir engel bulunmaz. Bankaların en çok kazanç sağladığı ürünlerden biri olan krediler sayesinde birçok kişiye kredi vermek için büyük çaba gösterdiklerini de görebilirsiniz. Bu anlamda neredeyse her ay farklı bir kampanya yapılarak kredi ihtiyacı olan kişileri kendilerine çekmek isterler.

İlginizi Çekebilir:  Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

SSK’nız yoksa kredi çekebilmek için farklı yöntemler bulunuyor

SSK’nızın bulunmaması takdirde kredi ihtiyacınızı karşılayabilmeniz adına bankaya gösterebileceğiniz bir teminatınızın olması gerekiyor. Üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul veya her ay düzenli olarak kirasını aldığınız bir eviniz de sizin bankalardan kredi çekmenizi kolaylaştırabilir. Ancak bunlar gibi olanaklarınızın olmaması durumunda hiçbir banka size kredi vermek istemeyecektir.

Bütün bunların olmadığı durumlarda ise kredi çekmek istediğiniz bankanın kredi kartını kullanıyorsanız eğer, kullanımınıza, ödemelerinize bakılarak herhangi bir aksaklığınızın olmaması durumunda da kredi notunuz yükselerek kredi çekme imkânınız olabilir. Bu gibi durumlarda İş Bankası’ndan yardım alabilirsiniz. İş Bankası’na ait kredi kartı kullanıyorsanız ve düzenli ödemeler yapıyorsanız eğer banka size kredi verme konusunda talepte bulunabilirler. Bu şekilde arzu ettiğiniz krediyi de rahat bir şekilde çekebileceksiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir