"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

İş Bankası ihtiyaç kredisi paketlerinden birisine başvuruda bulunarak, eğitim, sağlık ya da alışveriş masraflarınızı karşılayacak kadar finansman desteği alabilirsiniz. Gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız yardımı ile şubelerden kolaylıkla başvuruda bulunacağınız ihtiyaç kredileri için, banka müşterisi olanlar için farklı başvuru kanalları da bulunmaktadır. Eğer bankadan hizmet alıyor ve internet bankacılığı ile İş Cep mobil uygulaması hizmetlerini alıyorsanız, bu platformlardan da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası tarafından bireylerin anlık ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde hizmet sunulması için, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan kredi başvurularında, 15 bin liraya kadar anında kredi imkanı sunulmaktadır. Eğer daha önce gelir belgeniz ile birlikte İş Bankası’ndan bir kredi ya da kredi kartı almışsanız, bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Anında ihtiyaç kredisi için yaptığınız başvurularda, bankada bulunan gelir belgesi kaydınızın yanı sıra kredi notu ve banka sicili bilgileriniz dikkate alınacaktır.

Eğer anında kredi başvurusunda yukarıda belirttiğimiz durumlardan birisi size sorun yaratmıyorsa, kredinizin onaylandığı ile ilgili bir kısa mesaj size gönderilecektir. Onaylanan kredi miktarı da 15 bin liraya kadarsa, krediniz anında banka hesabınıza yatırılacaktır. Bunun üzerindeki tutarlar ise bankaya gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile yapacağınız başvuruların ardından sizlere teslim edilecektir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler; aşağıdaki başvuru kanallarını kullanabilirler.

 • Türkiye İş Bankası şubeleri,
 • İş Bankası bankamatik noktaları
 • Türkiye İş Bankası internet bankacılığı
 • İş Cep mobil bankacılık uygulaması
 • Türkiye İş Bankası 4402 Telefon Bankacılığı
 • Türkiye İş Bankası resmi internet sitesi

Yukarıdaki başvuru kanallarından birisini kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer bankanın internet sitesinden bir başvuru yapmak isterseniz, doğrudan ihtiyaç kredisi için ayrılan kategoriden, TC kimlik numaranız ve gelir bilgileriniz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yolla yapılan başvurularınız ön başvuru olarak kayda geçecek ve onay almanızın ardından banka şubelerine davet edileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye İş Bankası'nın Maaş Anlaşmalı Bireylere Sağladığı Avantajlar

İnternet bankacılığı kullanarak kredi başvurusunda bulunacağınız zaman ise, hesabınıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla kredilerim, başvuru, ürünler ve anında kredi seçeneklerine tıklamalısınız. Bu seçimlerin ardından sizden istenen bilgileri doldurmanız, kredi başvurunuz için yeterli olacaktır. İş Cep mobil bankacılık uygulamasını kullanarak kredi başvurusunda bulunmak isteyenler ise, sırasıyla krediler, başvurular ve anında kredi seçeneklerine tıklamalıdırlar.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu daha hızlı bir şekilde yapmak isteyenler ise, bankanın telefon bankacılığı hizmeti olan 4402’ye kısa mesaj göndererek başvurularını yapabilirler. Bankanın burada hizmetlerinden faydalanabilmeniz için NAKİT, TC vatandaşlık numarası, kredi miktarı ve aylık gelirinizi, her birinin arasında birer boşluk bırakarak yazmalı ve 4402’ye kısa mesaj olarak göndermelisiniz. Telefon bankacılığından yapacağınız başvurularda, birkaç dakika sonra banka size başvuru sonucunuza ilişkin bir kısa mesaj gönderecektir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İş Bankası ihtiyaç kredisi için yukarıdaki platformlardan başvuru yaptığınız zaman, banka 48 aylık vade süresine kadar size hizmet sunacaktır. Küçük miktarda yapılacak bir ihtiyaç kredisi başvurusu için örnek hesaplama yapacak olursak, tablo şu şekilde olacaktır.

 • Kredi Tutarı: 10.000 TL
 • Vade: 36 Ay
 • Faiz Oranı: %2,05
 • Taksit: 421,89 TL
 • Kredi Yıllık Maliyet Oranı: %34,3932
 • Toplam Kredi Maliyeti: 15.188,04 Türk Lirası

10 bin liralık kredi başvurusunda 48 aylık vade seçeneğini seçmeniz halinde, ödeme tablosu ve maliyetler bu şekilde olacaktır. Eğer yaptığınız başvuruda banka şubesine davet edilmişseniz, gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile birlikte başvurularınızın tamamlanması için İş Bankası şubelerine gitmelisiniz. Banka sizden kredi notu ve risk raporunuza göre ek teminat veya kefil de getirmenizi isteyebilecektir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir