"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır, Ücreti Nedir?

Vodafone kullanıcılarına harika bir kolaylık sağlıyor. Hızlı bir şekilde telefonunuzu kullanarak sms ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu öğrenme, kredi notu sorgulama ve kredi notum kaç olmalı gibi sorularınızın cevabı kredivenotum.com adresimizde.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama

Vodafone ve Kredi Kayıt Bürosu işbirliğine dayanan bir sms sistemi oluşturmuştur. Vodafone kredi notu öğrenme sorgulama sistemi sayesinde çok hızlı bir şekilde kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmeniz için mesaj kısmından TC kimlik numaranızı yazmalı ardından bir boşluk bırakarak doğum yılınızı girmelisiniz. Mesajı 1122’ye göndermenizin hemen ardından birkaç dakika içerisinde kredi notunuz cebinize gelecektir. Örnek vermek gerekirse “11111111111 1968” şeklinde bir mesaj yazıp 1122 numarasına sms göndereceksiniz. Sms ile kredi notu öğrenmenin bedeli 9 TL’dir.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Ücreti Ne Kadar?

Vodafone sms kredi notu sorgulama işleminiz bir kaç dakika içerisinde gerçekleşecektir. Bu işlem için talep edilen ücret 9 TL olarak belirtilmiştir. Sizler de SMS’le findeks kredi notu sorgulama işlemini kısa sürede gerçekleştirebilir ve bankaya gitmeden önce kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sayede kredi başvurunuzun reddedilme riskini de en aza indireceksiniz.

Kredi notunuz düşükse bankadan kredi alamayabilirsiniz. Kredi Kredi Kayıt Bürosu tarafından müşterilerin kredi borçları ile ilişkilerinin incelendiği ve bu incelemenin puana yansıtılmasına kredi notu adı veriliyor. Büyük bankaların birleşerek kurduğu kredi kayıt bürosu, tüm banakların erişebileceği bir kredi notu bilgi sistemine sahiptir. Dolayısıyla hangi bankaya giderseniz gidin kredi notu bilgisi, diğer bankalara olan kredi borcu miktarı ve banka sicili gibi durumlar incelenebiliyor. Peki kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı?

Kredi notu puanlama sistemi aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Buna göre kredi alıp veya alamayacağınızı öğrenebilirsiniz kredi notu puanlama şekli şekli hemen aşağıda.

  • Kredi notu 0 ile 500 puan arasında olan tüketiciler kredi alamazlar. Bu durumda olan tüketiciler daha önce kredi aldığından veya kredi borcu olduğundan dolayı kredi alamıyorlar. Çünkü her tüketicinin alabileceği kredi limiti belirlidir.
  • Kredi notu 500 ve 800 aralığındaysa yine riskli müşteri olarak görülüyorsunuz. İpotek ve kefil yöntemini kullanarak kredi almanız mümkündür.
  • Kredi notu 1100 ve 1400 puanları arasında olan kişiler kredi alabilir ancak istediği miktarda krediyi alamayabilir.
  • Kredi notu 1400 ve üzerinde olan müşteriler bankalar için ideal müşteri olarak kabul görmekte ve kredi alabilmeleri kolaylaşmaktadır. Dolayısıyla kredi alabilmeniz için kredi notu en az 1400 ve üzeri olması gerekir.
İlginizi Çekebilir:  Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir