"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

Yapı Kredi Bankası, %2,79’ten başlamakta olan faiz oranları ile müşterilerinin diledikleri alanda kullanmaları üzere ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır. 50 bin liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınızda, hangi sektörde ya da alanda kullanacağınız sorgulanmadan alacağınız bu hizmette, ister banka şubelerine giderek isterseniz de doğrudan dijital bankacılık hizmetlerinden faydalanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için hızlı bir şekilde başvuruda bulunup sonucunuzu öğrenmek isterseniz, cep telefonunuzdan bir kısa mesaj hazırlamanız ve bankanın kredi servisine göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için, cep telefonundan başvuru yapmak istediğiniz zaman, mesaj bölümünden öncelikle başvuru yapmak istediğiniz kredi türünü seçmelisiniz. Kredi paketi seçiminizin ardından TC vatandaşlık numaranız ve aylık gelirinizi birer boşluk bırakarak yazmanız yeterlidir. Bu mesajı, 4411’e gönderdikten sonra Yapı Kredi Bankası tarafından başvurunuz işleme alınacak ve sonucu cep telefonunuza gönderilecektir. Göndermeniz gereken kısa mesaj için bir örnek yapacak olursak; BIREYSEL 12345678901 1000 yazılıp 4411’e göndermeniz yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi paketlerinden birisine başvuru yapmak istediğinizde, 4411 Yapı Kredi SMS bankacılığı hizmetinden faydalanabileceğiniz gibi, şu yolları da kullanabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Bankası şubeleri
  • Yapı Kredi Bankası sms bankacılığı (4411)
  • Yap Kredi Bankası telefon bankacılığı (444 0 444)
  • Yapı Kredi Bankası bankamatik noktaları

Bu yolları kullanarak yapacağınız başvuru işlemlerinde, sizden istenen belgelerin hazırlanması sonrasında, banka tarafından kredi başvurunuz resmi bir biçimde işleme alınacaktır. Bankanın burada sizden talep edeceği belgeler ise şu şekildedir.

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler, Yapı Kredi Bankası şubelerinde, kredi başvuruları için talep edilen belgelerdendir. Fakat burada gelir belgesi ve diğer belgelerde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Örnek verecek olursak; özel sektörde ve ücret karşılığında çalışan kişiler, gelir belgesi sunarken maaş bordrolarını alırken, serbest meslek mensupları vergi levhaları ile birlikte başvurularını yapmalıdırlar. Emekli bireylerden ise gelir belgesi olarak emeklilik belgeleri ile emekli maaşlarının yattığı hesabın doküman özeti talep edilmektedir.

Genel olarak Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi paketlerinde herhangi bir kefil şartı aranmamaktadır. Ama kişilerin kredi notlarında meydana gelen düşüklükler ya da geçmiş dönem alınan kredilerdeki ödeme bozuklukları, bankanın kendisini güvence altına alabilmesi amacıyla kefil ya da teminat şartını ortaya çıkarabilmektedir. Bundan dolayı, başvuru işlemlerinden önce kredi notu sorgulaması ve risk raporunuzu oluşturmanız, sizin için doğru bir adım olacaktır. Bu işlem için Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla hizmet alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi paketlerine başvuru yapacak kişiler, en az 1000 Türk Lirası için kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. 1000 Türk Lirası’ndan 50 bin Türk Lirası’na kadar yapılacak ihtiyaç kredisi başvurularında, (Güncel kur oranına göre) faiz oranları %2,89’dan başlamaktadır. Farklı miktarlar ve faiz oranlarından bir hesaplama yapacak olursak;

  • 000 Türk Lirası kredi başvurusu için 24 aylık vade seçeneği kullanıldığında, banka %2,89’luk faiz oranı uygulayacaktır. 25 TL değerinde alınan kredi tahsis ücreti ve sigorta masrafları hariç %48,66 yıllık faiz oranı uygulanacaktır. Bu şekilde yapılan başvuruda aylık 310,32 TL ödeme yapılması gerekmektedir. Geri Ödenecek Toplam Tutar: 7.447.68 TL
  • 50 bin liralık başvuru yaptığınızda ise banka size %2,71 faiz oranından hizmet sunacaktır. 250 TL’lik tahsis ücreti ve diğer masraflar dikkate alındığında, 48 aylık vade süresi boyunca her ay 2.071.91 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Geri Ödenecek Toplam Tutar: 99.451.41 TL.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir